Search Results

Search results 1-20 of 50.

• "Zbieracz: większa produkcja surowców, szybsze statki handlowe" @Art te zdanie jest strasznie ogólnikowe. Czy mógł byś je doprecyzować? Tak jak @ciap zauważyła można je interpretować na różne sposoby. Nawet samo zwiększenie wydobycia można rozwiązać wielorako: - samo wybranie klasy Zbieracza zwiększa eko - jakieś badanie tylko dla klasy Zbieracza zwiększa eko - stacjonowanie na planecie nowego statku zwiększa eko (mało prawdopodobne, ale zawsze) Może coś jeszcze innego? Jak już uzyskamy odpowied…

• Quote from Marys: “Quote from Das140: “Z tego co rozumiem (albo nie), następuje przeładowanie strony po zrobionym RW, aby zaktualizować stan floty obrońcy. Przy ataku samymi sondami flota obrońcy nie zmieni swojej liczebności, a więc nie trzeba "odświeżyć" obrońcy. ” Jakie to ma znaczenie? Każda akcja na serwerze ma swoje "wejście" i "wyjście", niezależnie co zrobisz, musisz poczekać na odpowiedź. Co za różnica czy szpieguj czy atakuj? Przecież tutaj chodzi tylko i wyłącznie o odpowiedź od źródł…

• Quote from Yossar: “nie mozna tego tak zrobic. Pzty z sond sa bardzo waznym elementem gry. ” W poprzednim poście pisałem o PZ z takiego zajścia. Nigdy nie twierdziłem, że PZ ma nie powstawać. Przechwycenie sond pomija bitwę i wysyła je od razu na PZ. Tak samo powinno to wyglądać w przypadku ataku samymi SS.

• @Art chyba jedyne konkretne rozwiązanie to zabezpieczenie od strony technicznej, żeby nie dochodziło do bitwy jeżeli agresor wysyła same SS. Dopóki to się nie stanie, trzeba polegać na indywidualnym podejściu GO. Zarzuty o bezstronność będą zawsze. W końcu taka praca :P. Jedyne co mnie martwi, to fakt że obrońca nie odzyska floty po takim lagowaniu. Z drugiej strony skutecznie odstraszy to od wymuszania bana na agresorze.

• Moim zdaniem najskuteczniejszym sposobem zapobiegania lagom byłoby niedopuszczanie do bitwy jeżeli atakujący/skanujący wysyła same SS. Przykład: atakujący wysyła SS na szpieguj na moona obrońcy co 1s. Za każdym razem sondy są przechwytywane ale do bitwy nie dochodzi. PZ może powstawać na skutek przeliczenia ilości sond. Podsumowując: sam fakt przechwycenia sond powoduje automatyczne wysłanie ich na PZ pomijając bitwę, która powoduje lagi. Niestety trzeba to opędzić w kodzie, więc na zmianę przys…

• Quote from ciap: “ Takie badanie zrobi max 1-3 osoby na serwerze. ” Wszystko to kwestia czasu. Kiedyś posiadanie 14 planet było ogromnym wyczynem. Za parę lat granica się przesunie. A może zwiększą prędkość eko i będzie jeszcze prościej.

• Quote from ciap: “Quote from Das140: “Przemyślałem sobie sprawę i stwierdzam, że liczba punktów jest wynikiem wszystkich parametrów uni, więc tym trzeba się kierować. Tzn. że pomysł tworzenia grup na podstawie średniej punktów to dobry pomysł. ” Pewien gracz porównuje swoje konto (Quantum) do mojego (uni68) gdzie jego serwer przeliczając na speed x1 ma 18.138 dni a moje konto ma 7.488 dni. To różnica 10.671 dni. Grając eko po 18 tys dni gry jestem w stanie zrobić konto 1,3kk punktów. Sama mam te…

• Pytanie zasadnicze po co włączał kasacje? Sam jest sobie winien.

• @Art dobra robota. Ja bym na Twoim miejscu wlepił wszystkim bany i kazał surkę do GO odesłać. I tak jesteś łaskawy. Hipokryzja niektórych osiągnęła najwyższy możliwy poziom. Dobrze tak pusherom jednym :D. Teraz czas zabrać się za wykrywanie multi. Mam parę pomysłów ale wymagają jeszcze przemyślenia.

• Pancerniki, astro, plazma, koszt kopalni kryształu (1,6) w porównaniu do metalu i deuteru (1,5) co poziom wpływa na brak kryształu na uni. Jest to celowy zabieg GF, żeby używać handlarza. Sprzedajesz dex u handlarza i masz kryształ, jak chcesz to sprzedasz metal i też masz kryształ. Przelicznik nie ma tu znaczenia! Liczy się fakt użycia handlarza. Jak ktoś nie będzie z niego kożystał to będzie zmuszony sprzedać dex/metal komuś kto go używa. Tak jest teraz i tak będzie po wprowadzeniu stałego prz…

• Czas się pożegnać

spirycik - - DiD Quantum

Również dziękuję za wspólną grę. Eko i badania się znudziły, flota też więc czas odpocząć Powodzenia w realu. PS. I tak wiemy że za parę miesięcy wrócisz

• Quote from ciap: “@spirycik Z inicjatywy teamu PL poszło zapytanie o zmianę przeliczników na bardziej odzwierciedlające wartość deuteru przy handlarzu. Zasady są międzynarodowe więc akceptacja musi pójść z góry ponieważ dotyczy każdego kraju. ” @ciap Jest to dobry krok na przód ale nie wyczerpuje tematu o którym pisałem. Według mnie nawet bez zmiany przeliczników handlowych ewidentnie widać, że jedno konto traci, a drugie zyskuje.

• Quote from ciap: “Czasem jak czytam forum to smutno sie robi gdy widzę jak GO pracuje a gracze piszą że ktoś bezkarny. ” Rozumiem, że robicie swoją pracę za darmo poświęcając swój prywatny czas - chwała wam za to. No ale jak ktoś robi w parę miesięcy większe przyrosty niż normalny gracz w 5 lat, po czym dostaje bana na tydzień-dwa i dalej jest bezkarny to ręce opadają. Ten ban to pewnie za jakąś za przeproszeniem pierdołę. Główny problem jest w regulaminie gry, który można dowolnie interpretować…

• Quote from szpic: “Quote from spirycik: “Najgorsze jest to, że dostanie bana na 2tyg, za push dzięki któremu jest 1rok do przodu. ” Ale wiesz ze przy banie za push odsylasz surkę wiec nie bedzie 1 rok do przodu? ” Racja. Co nie zmienia faktu, że za przetapianie surki na deu i potem sprzedaż po minimalu powinnien być ban na amen. Nawet jeśli robi się to przez kilka kont w sporym odstępie czasu. Tak jak kiedyś. Nazywało się to push ekstremalny. Tu nawet nie chodzi o Majsa, tylko o cały proceder, k…

• Najgorsze jest to, że dostanie bana na 2tyg, za push dzięki któremu jest 1rok do przodu.

• Cała prawda o mnie i o Majsie

spirycik - - DiD Quantum

Normalnie chyba zaraz popcorn zrobię :D. Niesprawiedliwość była jest i będzie. Tak samo jak układy i układziki. Taka jest mentalność ludzi i tego nikt nie zmieni. Są za to aspekty samej mechaniki gry, które można zmienić, żeby utrudnić życie osobom które oszukują. Niestety tu potrzeba jest ingerencja Niemców, a im się to nie opłaca ze względu na antymaterię. Czyli wracamy do punktu wyjścia (mentalność ludzi). Co do gry i jej zasad: 1. Zmniejszone kary za multi, i inne wałki ułatwiają przekręty. …

• Życzenia Świąteczne.

spirycik - - DiD Quantum

Święta już za nami więc szczęśliwego nowego roku

• @Art, wiadomo coś o relokacjach dla gospodarzy? Nie będę tu wymieniał argumentów za, bo wcześniej było już wszystko napisane. Edit: Wiem, że już po ptakach, ale wcześniej nie miałem czasu się wypowiedzieć. Moim zdaniem połączenie Q z E było OK, ale pozostałe 2 uni to przegięcie. Sam jestem graczem Q i nic na tym nie stracę ale doskonale rozumiem ludzi przechodzących do nas. PS. Majs patrzę przestał płakać i zaczął grać. Ban Marysia dodał Ci skrzydeł? Są jeszcze inni np. ZS, z resztą nasz koleżka…

• ale cios powinien dostać dodatkową nagrodę za skromność. Nawet Maryś zagłosował na największego konkurenta

• A nie da się wymiany kont załatwić przez GO? Pewnie nie, bo musieli by mieć taką możliwość w panelu, a to wymaga cennego czasu programistów :D.