Search Results

Search results 1-20 of 116.

• @Elkanen, Ja na przykład chce Xanthus też, zibal też

• Nadchodzi nowe - dyskusja

Das140 - - Porozmawiajmy o OGame

Jak to opcja z pionierem odpada? Znajdowanie miliardów surki na ekspie będzie git xd

Dopiero co puściłem 23lvl astro, a teraz mówicie o krótszych badaniach? Pfff

Ja bardzo liczę na znacznie zwiększenie znaczenia sojuszów. Teleportacja między księżycami sojuszników byłoby super, ale z tego co wyczytałem na forum EN, prace nad tym tematem zostały niestety zawieszone. Może jednak powstanie coś na wzór lotniskowca, który mógłby przewozić cudze statki, ale to właściciel lotniskowca porusza całość lub coś w tym stylu. Coś w to wątpię, ale tak wygląda ten pierwszy statek od góry

depozyt sojuszniczy nadal jest w grze

A w sumie, ten pierwszy statek od góry może nie jest statkiem, tylko jakimś budynkiem na księżycu czy na planecie (jak dok kosmiczny)

• Przejmowanie planet

Das140 - - Gra

@buleon Ja doskonale rozumiem, że ten pomysł zmienia bardzo dużo, dlatego nie ma szans, żeby został wprowadzony na stare uniwersa. Ten pomysł jest przeznaczone na nowe uniwersa otagowane jako "agresywne" Widziałem gdzieś taki pomysł, żeby powstały uniwersa, gdzie nie można atakować graczy (ja dodałbym aktywnych). Dla mnie ten pomysł też byłby spoko. Tam możesz sobie wejść raz na tydzień, poklikać coś tam i grać na chillu. Takie uniwersum celuje akurat w drugą stronę, bo w ekonomów. Tylko do taki…

• Przejmowanie planet

Das140 - - Gra

@Mirmir Akurat jak agresor opuści planetę, to ty na tym zyskasz, bo bez problemową możesz ją przejąć Co do starych uniwersów, już mówiłem. Brak możliwości wprowadzenia (jak ładowność SS), tylko na nowo powstające i nie na wszystkie, tylko np. co trzeci czy coś w tym stylu. Poza tym, w pomyśle jest opisanie ile by zajęło przejmowanie planety (no chyba że nie czytałeś, wtedy nie ma o czym mówić), więc flociarz grający urlopem musiałby z tego urlopu zrezygnować na bardzo długi czas. W tym czasie wy…

• Przejmowanie planet

Das140 - - Gra

@Devastator, Przeczytaj do końca, zobaczysz że przejmowanie planety nie jest takie łatwe według tego pomysłu, lekko mówiąc Pomysł miał na celu głównie zwiększenia znaczenia sojuszów, interakcji między graczami. Dla graczy solo eko nie byłoby już miejsca, to fakt, ale myślę, że tacy gracze szybko by się przyłączyli do jakiegoś sojuszu PS.: Opuszczone planety też można przejmować

• Quote from ciap: “Bo dla mnie nie widzę tam jakiś zmian poza tym że bardziej leją wodę. ” Tutaj się nie zgodzę. Tam są kluczowe zapisy w regulaminie, których u nas brakuje. Np. taki zapis: Quote from yangyan: “When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed. ”

• A co zrobicie w przypadku farmienia sondami? Przecież nie będziecie niszczyć np. 10k sond ot tak. Z drugiej strony "lagowanie" przez 5min po 10k sond da nam 3kk sond, czyli nie tak dużo przy naprawdę dużych starciach.

Przypadkiem nie były prowadzone jakieś prace nad zwiększeniem znaczenia sojuszów? Coś chyba było na temat możliwości teleportowania surowców oraz teleportowania flot między buddy/sojuszem.

• A co gdyby wprowadzić dwa różne sposoby tworzenia RW? Z tego co rozumiem (albo nie), następuje przeładowanie strony po zrobionym RW, aby zaktualizować stan floty obrońcy. Przy ataku samymi sondami flota obrońcy nie zmieni swojej liczebności, a więc nie trzeba "odświeżyć" obrońcy. Trzeba jeszcze dodać, że atak sondy musi zostać zmniejszony z 0,01 na 0,001 a jej osłony zwiększyć z 0,01 na 0,5. Ma to zapewnić, że same sondy nic nie zestrzelą, nawet samych siebie.

• Ekspedycje - Flota

Nie wiem skąd wzięłaś to 20 Pytam się, bo według kalkulatora: bontchev.my.contact.bg/ogame/expeditions.html Przy TOP 1 >100.000.000 pkt Jak dam 417 DT-ków minimum jest 116.000 A jak dodam jeden krążownik spada do 66.000 (mały event)

• Ekspedycje - Flota

@ciap Interesuje mnie minimalna ilość pkt.s., a nie maksymalna

• Ekspedycje - Flota

Witam, Mam pytanie dotyczące znajdowanej floty na ekspedycji. Jakie jest minimum punktów strukturalnych znajdowanych na ekspedycji? W kompletnym poradniku brakuje tego, albo gdzieś przeoczyłem... Chodzi mi o jakiś wzór

• Przejmowanie planet

Das140 - - Gra

Quote from justvroum: “myk myk myk zabieramy planety przeciwników. ” Nie takie myk myk myk Jak mówiłem, kontry i odbijanie planet może stać na przeszkodzie. Poza tym, takie akcje rozeszły by się na całe uni, więc kilka sojuszy (tych dużych) flotowych próbowałby w ostatniej fazie przejmowania planety ukraść ową planetę albo rozwalić konkurencje Myślę, że takie akcje przejmowania zaczynałby coś pokroju "wojny uniwersum" Co do multi, można dodać wymagane astro na 20 poziom i już trochę trudniej + m…

• Przejmowanie planet

Das140 - - Gra

Quote from buleon: “No właśnie nie łatwo, bo tak, jak łatwo jest zrobić kontrę na ten statek, tak samo łatwo jest zrobić pod tą kontrę podstawkę. ” Żeby efektywnie przejmować planetę, trzeba kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt ataków dziennie. Nie wiesz, na który atak zostanie puszczona kontra, więc trudno zrobić podstawkę. W dużej mierze zależy od rozłożenia planet przyjaciół/wrogów

• Przejmowanie planet

Das140 - - Gra

Quote from buleon: “Fajne. Na Q i V się ucieszą ze statku, którym można robić fs-y w układzie Co do przejmowania planet, mało atrakcyjne, jako że: a) trudne b) astrofizyka Cię ogranicza nadal Z drugiej strony całkiem zabawnie byłoby przejąć ciapce parę planet kosztem kilku swoich Na poważnie jest tu jeden mankament - górnicy zostaliby zmuszeni do aktywniejszej gry, bo to o ich planety toczyłyby się walki. A że nie lubią być zmuszani, to widać po uniach z PZ z obrony - pustynie jakich mało, gdzie…

• Przejmowanie planet

Das140 - - Gra

Otóż czemu taki temat? Quote from justvroum: “Niszczenie planety czy jej zagarnięcie również (na swój sposób nawet podoba mi się pomysł zagarnięcia planety -> statek lecący z prędkością 0.1 GSa, który po wygranej bitwie może przejąć wrogą planetę jeśli poziom astrofizyki jest odpowiednio wysoki. Wojny sojuszowe nabrałyby sensu ) ” Źródło: https://board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Thread/436101-Antyobrona-i-Antyrecki-vs-Skr%C3%B3cenie-czasu-dolotu-recykler%C3%B3w/?pageNo=1 No więc zabrałem s…