Search Results

Search results 1-20 of 118.

• Gdyby Paweł Rabiej czuł się źle, to są inne projekty polityczne. Tego o czym powiedział nie ma i nie będzie w KE. "Nie ma, nie będzie takiej szansy i takiego elementu programu...To nie jest nasz program na te wybory. Ani żadne następne" - Schetyna o adopcji dla homoseksualistów. Już sama karta LGBT stała się paliwem wyborczym dla PiS-u. Dziwne, że Pan Rabiej tego nie zauważył i poszedł jeszcze dalej udzielając takiej wypowiedzi, która oczywiście natychmiast została wykorzystana.

• Ja jestem takiego zdania, że przed Polską stoją trudne wyzwania. Kwestie światopoglądowe odsunąłbym na inny czas, chociaż mam świadomość, że dla niektórych są to równie ważne sprawy. Na konwencji Biedronia właśnie one zebrały największe brawa, czyli że są ludzie chcący zmian, co nie znaczy że chce ich większa część społeczeństwa. Przy czym są takie badania, które pokazują że to nasze społeczeństwo się zmienia: oko.press/polska-globalnym-liderem-w-spadku-religijnosci/ Pan pisze, że światopogląd p…

• Quote from Slotare: “wszechmocni i sprawiedliwi z PO, którzy wciągnęli teraz PSL do KE ” To, że PSL dołączyło przed wyborami europejskimi nie znaczy, że tak samo postąpi przed krajowymi. W PSL-u była na ten temat gorąca dyskusja i nawet jeden znany Pan zrezygnował: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc…lo-z-partii-od-dawna.html

• Quote from Slotare: “dlaczego na mój post o Aka fikcyjnym zamachu na Pana Adamowicza nie było żadnej odp? ” Niech Pan sobie sam odpowie, czemu nikt nie chciał o tym rozmawiać. To ja Panu gratuluje wyboru tematu.

• Duża część pomysłów Roberta Biedronia dotyczy sfery światopoglądowej. Głosy są tutaj podzielone - niektórzy uważają, że jest to dobry moment, powołując się nawet na badania, inni że to błąd, że przez to partia ta nie przekroczy 10-ciu %. Biedroniowi może pomóc pozostanie poza KE. Równocześnie z Biedroniem wystartował też projekt Roberta Gwiazdowskiego, który sprawami światopoglądowymi nie chce się zajmować: polskafairplay.org Za nami jest konferencja bliskowschodnia, dzięki której Netanjahu nabi…

• I co się dzieje dalej? Wygląda na to, że PiS przeprosi się z wiatrakami: wiadomosci.dziennik.pl/wydarze…rowe-zielona-energia.html J. Kurski zachował stanowisko prezesa TVP co oznacza, że TVP pozostanie radykalne i będzie zrażało wyborców umierkowanych, centrowych. Pojawiło się ostatnio takie badanie dla „Rzeczpospolitej”, gdzie nieco lepiej wypada Teleexpress - pewnie dlatego, że jest w nim mniej partyjnej propagandy: rp.pl/Polityka/302069930-Sonda…lopot-z-rzetelnoscia.html newsweek.pl/polska/po…

• jolsz3.jpg "Odszedł człowiek wielkiej odwagi" - B. Borusewicz "Niezłomny w PRL-u" - K. Mieszkowski "Fantastyczny obrońca opozycjonistów" - W. Frasyniuk "Przestawił zwrotnicę historii Polski" - J. Parys "Był wielkim państwowcem" - prezydent A. Duda "Odszedł Jan Olszewski, wielki bohater czasów, gdy za odwagę płaciło się najwyższą cenę. Bez Jego heroizmu nie byłoby wolnej Polski. Zostawił nas z apelem o pojednanie i wzajemne przebaczenie." - Kosiniak-Kamysz.

• Quote from gawrek: “Jeżeli nie wierzysz to zapytaj Kalumeta ” Kalumet nie jest ekspertem, tak więc: W najbliższych latach ceny energii elektrycznej znacznie się zwiększą. Podwyżki cen prądu widoczne są już teraz, lecz sytuacja z czasem stanie się bardziej dynamiczna. Węgiel jest głównym czynnikiem powodującym wzrost cen energii elektrycznej, dlatego problem ten najbardziej dotknie nasz kraj. Ceny węgla są coraz większe, dodatkowo aby wykorzystywać węgiel do produkcje energii elektrycznej należy …

• Te ceny kiedyś będzie trzeba podnieść. Atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP został potępiony przez dziennikarzy i polityków niemal ze wszystkich stron. wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc…wydarzenie-o-cechach.html "Absolutnie nie akceptuję takiego zachowania widzów wobec pani Ogórek. Można protestować pod TVP przeciwko manipulacjom i kłamstwom, ale nie można tworzyć atmosfery fizycznego zagrożenia wobec kogokolwiek, kto tam pracuje. To wydarzenie miało cechy linczu" - napisała dziennikarka "Ga…

• My i tak musimy iść w tym kierunku, musimy mieć bezemisyjne źródła energii, bo energia z węgla będzie nas kosztowała coraz więcej. magazynbiomasa.pl/nik-o-oze-w-polsce/ Cała UE posuwa się bardzo szybko w kierunku znaczącego przekroczenia celu ogólnego OZE ustalonego jako 20 proc. W przyszłości polityka UE zmierza do ograniczenia emisji dwutlenku węgla z obowiązującego obecnie poziomu 20 proc. (którego osiągnięcie powinno nastąpić do 2020 r.) do pułapu 40 proc. w 2030 r. W Polsce jeszcze w 2013 r…

• Pani ma pretensje do mediów, a ja pytam jak to jest możliwe, że tak ważny temat jest podejmowany na koniec roku, tak jakby rządzący nie wiedzieli, że ceny, koszty energii będą rosły, jak to było możliwe że wprowadzono przepisy niekorzystne dla OZE? Podobno M. Morawiecki ma wkrótce przedstawić jakieś rozwiązania - tak słyszałem. Pretensje można też mieć do poprzedniej ekipy, bo sektor energetyczny mamy zaniedbany.

• Wiele osób do mnie telefonowało, rozmawiałem m.in. z o. Tadeuszem Rydzykiem, który złożył poręcznie osobiste za uczciwość i rzetelność pana Bartłomieja M. Wiele osób mówiło mi, że zna tego człowieka i trudno im sobie wyobrazić, żeby był nieuczciwy - mówił Macierewicz w TV Republika. Bartłomiej M. jest absolwentem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której założycielem jest właśnie o. Rydzyk. wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc…omieja-m-macierewicz.html wiadomosci.gazeta.pl/wiadom…

• ""W związku z narastającą agresją w polskiej debacie publicznej i negatywną rolą telewizji publicznej w tym zakresie, składam wniosek o odwołanie panów Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego ze stanowisk członków zarządu TVP S.A." - czytamy w piśmie, które złożył we wtorek członek RMN z rekomendacji Kukiz'15 Grzegorz Podżorny. „Po raz kolejny, obecne kierownictwo telewizji publicznej uczyniło z „Wiadomości” maszynę do dzielenia Polaków, wzbudzania wzajemnej nienawiści, szczucia naszych Rodaków na…

• "Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły. Mogliśmy w Gdańsku zobaczyć największe serce świata. Tak, chcemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo ten świat znowu powstał. Ten świat znowu się odrodził. Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji. Dlatego że zobaczyłem, co tu się dzieje obok." - Jurek Owsiak Do osób apelujących do Jurka Owsiaka o powrót do prezesowania WOŚP należała także Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska.

• Wątpię, by nie było żadnej krytyki pod adresem poprzedniego rządu we wszystkich trzech stacjach TV, tym bardziej, że też było co krytykować. Nie będę szukał po archiwach, ale ostatnio była sprawa związana z Trzaskowskim - chodziło o bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. I komentatorzy TOK FM mówili, że ta krytyka pod jego adresem była na antenie TVN i pochwalili za to tą stację. Dzisiejsza TVP nie tylko nie jest zdolna skrytykować obecnej władzy, nie jest zdolna do s…

• ""Polska zajęła trzecie miejsce w rankingu najbardziej przyjaznych Państw na świecie - tak wynika z opinii gości hotelowych z 2018 roku." polskieradio24.pl/5/3/Artykul/…iejszym-krajem-na-swiecie Opinia gości hotelowych cieszy, jeśli jednak chcielibyśmy uzyskać odpowiedź na pytanie czy nasz kraj jest przyjazny, bezpieczny, to takiej rzetelnej odpowiedzi mogliby udzielić ci cudzoziemcy, którzy są u nas dłużej. Ale tej odpowiedzi w mediach rządowych i tak byśmy nie usłyszeli. W hotelach powinien by…

• polskieradio24.pl/5/3/Artykul/…iejszym-krajem-na-swiecie Ciekawe, gdyby zapytać nie gości hotelowych, turystów, ale np. studentów o ciemniejszym kolorze skóry o poczucie bezpieczeństwa w naszym kraju, to czy te odpowiedzi też byłyby tak dobre. Były takie alarmujące sygnały, że liczba ataków na cudzoziemców w ostatnich latach wzrosła, co wiązano z polityką obecnego rządu. rp.pl/Rzad-PiS/190109918-Stani…iewicz-Morawieckiego.html Mamy nowego wiceministra. Na cyfryzacji się nie zna, poważania w środ…

• Zgodnie z prawem unijnym Polska musi w 2020 r. osiągnąć 15 proc. udział energii z OZE w końcowym zużyciu energii brutto. Tymczasem po raz pierwszy od lat procentowy udział OZE w elektroenergetyce spadł. NIK stwierdził, że Polska prawdopodobnie stanie przed koniecznością dokonania statystycznego transferu z państw członkowskich, które mają nadwyżkę energii z OZE. Koszty tego transferu mogą wynieść nawet 8 mld zł. Izba wyjaśniła, że zahamowanie inwestycji w farmy wiatrowe było spowodowane niekorzy…

• Quote from gawrek: “samo zło ” Kto tak mówi o programie 500+? Mówi się jedynie o jego modyfikacjach. Kto tak mówi o Baltic Pipe? Można jedynie stawiać pytania tj. wyżej, czyli czy nie lepiej wobec wymagań stawianych nam przez UE skoncentrować się na energii elektrycznej. Nie wszystko co robi PiS spotyka się z tak dużą krytyką. Przy czym jak pisałem wcześniej swoimi działaniami w innych dziedzinach PiS doprowadziło do pogorszenia relacji z opozycją. Gdyby słowa M. Morawieckiego były wsparte konkr…

• "Jesteśmy obozem politycznej zmiany, który rozumie potrzebę stabilizacji, chcemy zmniejszyć napięcie polityczne..." - M. Morawiecki rp.pl/Polityka/181209953-Bartk…y-po-poludniu-dzieli.html Nudne to, pozbawione konkretów i przewidywalne, bo można było się spodziewać, że po niezbyt udanych wyborach samorządowych i przed kolejnymi jeszcze trudniejszymi PiS będzie łagodniało. Z dobrych wydarzeń wyróżniłbym zostawienie w spokoju sędziów Sądu Najwyższego. Wszyscy mówili PiS- owi, że kadencyjność to ka…