Search Results

Search results 1-20 of 948.

• Quote from sta111siu: “t każde bezpodstawne ograniczenie powoduje iż już nie mamy wolności ” A jeśli ograniczenie będzie miało podstawy, to czy zostaniemy pozbawieni wolności czy nie? @taśmy 'Są taśmy - jest impreza' - parafrazując pewna reklamę. Tylko czy wynika z tego coś, czego byśmy sie nie spodziewali?

• Quote from sisko: “Ohydna propaganda.Nacjonaliści to nie jest tam najważniejsza siła polityczna.” Batkwiszczyna, Swoboda i dalej na prawo jeszcze więksi radykałowie. Quote from Thorgoth: “Swoją drogą ci snajperzy na dachach pozostaną dla mnie jedną z najciekawszych tajemnic tej awantury. Co to za ludzie? Kto ich wysłał? Przecież nie Janukowycz, wątpię by zależało mu na szybszym opuszczeniu urzędu.” Stawiam na konkurencję. Wewnątrzmajdanową. Choć oczywiscie źródeł finansowania należałoby szukać w…

• Quote from Bagin :D: “Rosja kontrolujaca Ukraine to Rosja mogaca wywierac wiekszy wplyw na Polske, dokladnie tak samo jak Stany w Japonii i w Koreii to Stany mogace wywierac wiekszy wplyw na Chiny. Nikt nie kryminalizuje Rosji i Putina tylko trzezwo ocenia ze czasami polski interes jest sprzeczny z interesem rosyjskim.” Ależ ja sobie zdaje z tego sprawę. Problem w tym, że Polska nijak nie jest w stanie konkurować z Rosja czy innym dużym państwem na arenie wywierania wpływów. Ukraińców powinniśmy…

• Quote from Thorgoth: “O to, to. Polską racją stanu nie jest kopanie Rosji po kostkach.” Zaraz ktoś przyleci i powie, że Rosję trzeba kopać i się stawiać, bo jak nie to zaraz pojadą nad Bałtyk, a potem Polskę. Że trzeba dać odpór rosyjskiemu imperializmowi, bo putinowski apetyt rosnie w miarę jedzenia i będzie jak w 39' - że wtedy nikt nie chciał umierać za Gdańsk, a dziś za Sewastopol. Ciekawi mnie czy w mediach głównego nurtu pojawi się kiedykolwiek wątek wpychania się Zachodu w sferę wpływów R…

• Thorgoth obawiam się, że prorosyjska, mocno uzalezniona od Rosji Ukraina nie jest w interesie UE, a co za tym idzie nie jest równiez w naszym interesie. Ukraina ma surowce, ma potężnie zindustrializowany wschód, który na ukraińskie szczęście jest w rękach ichnich oligarchów, więc nie spotka go prywatyzacja w wersji polskiej. Jest też krym i baza floty czarnomorskiej, której faktyczne uzaleznienie od Rosji byłoby bardzo nie na rękę USA i Turcji. Gdyby nie to to na Ukrainę lałby się ciepły waszyng…

• Quote from Sheldon: “Czy tylko u nas "stołek" ma się po to, żeby się nachapać i bezpiecznie dotrwać do końca kadencji/kontraktu a jak potem wylecą trupy z szafy to atakujmy naszych następców.” Tak jest wszędzie. Ale w tych bardziej rozwiniętych demokracjach zachodnich tak bardzo nie rzuca się to w oczy. Quote from Thorgoth: “Media mniej zależą od rządu niż rząd od mediów, to chyba jest dla wszystkich oczywiste, prawda?” *cough* Silvio 'bunga bunga' *cough* Ale fakt faktem im system mniej totalit…

• Quote from Aecjusz87: “Nie zwykłem zrzucać winy na media ale poważnie uważam, że w tym przypadku zrobili nieuprawnioną uber nagonkę i doprowadzili do momentu kiedy mam ochotę bronić człowieka, który zamordował czterech chłopców.” To nagonka może być uprawniona? W wielu, naprawdę wielu przypadkach gdzieś coś wycieka. Z przecieku czy strzępka informacji robi się afera. Afera nigdy nie bierze się z powietrza, tylko nakręcana jest przez ludzi. Czy będzie to Rywingate, pożyczki Hoffmana, trotyl na br…

• Tego szpiona CIA i hamerykańskiego bohatera? Niejednoznacznie. Choćby dlatego, że i ocena PRLu jako ustroju i państwa jest niejednoznaczna. To taka trochę postać tragiczna, wpisujaca się w nurt wallenrodyzmu, którego przedstawiciele stawiani sa raczej za wzór pozytywny. Niewątpliwie jednak również zdrajca - mimo wszystko złożył przysięgę jako żołnierz LWP i przysięgę tę złamał - tutaj nie można go bronić tym, że od samego początku był w ideologicznym sporze z systemem i od samego początku chciał…

• Biorąc pod uwagę fakt, że wielu ludzi podejmuje decyzje ekonomiczne kierując się przesłankami irracjonalnymi, nie czepiałbym się go aż tak bardzo.

• Quote from Thorgoth: “Myślę że będzie jednak utwardzanie wzmożonych.” Hmn, to ciekawe. W starciach PiS vs PO argumentowanie, że pani minister przecież 'była u was i było ok' jest właściwie bezcelowe. Przeciętnego twardogłowego z prawa żadna argumentacja ze strony PO nie przekona. Więc taka kampania negatywna chyba jedynie miałaby na celu pokazanie twardogłowym, że PiS robi cokolwiek i istnieje. O tyle bezpieczniejsze od spuszczania ze smyczy Macierewicza, że taka krytyka właściwie nie ma wpływu …

• Ale zakładamy, że kampania negatywna miałby na celu przekonanie do PiS elektoratu niezdecydowanego, czy po prostu utwierdzanie własnego/integrowanie prawicy?

• Giertych jest za mało elastyczny. K-R podobnie jak Palikot posiada horyzonty ideowe sięgające od prawa do lewa, którymi może żonglować, w zalezności od potrzeb.

• Quote from Thorgoth: “Ale oczywiście zdaniem związków sklepy sieciowe to zło. Bo tyle lokalnych spożywczaków padło. W XIX wieku proletariusze niszczyli krosna mechaniczne bo odbierały prace tkaczkom. Historia powtarza się jako farsa.” Kiedyś, w dawno zamierzchłych czasach gówniarskich na osiedlu (domki, w pobliżu dwa blokowiska) funkcjonowały dwa spożywczaki i warzywniak vis-a-vis spożywczego. Potem postawili pierwszy na Opolszczyźnie real. Potem sypało się z górki - Biedronki, Lidle, Netta, cał…

• Quote from Thorgoth: “ Włosy mi na plecach stają jak czytam argumenty zwolenników uboju. Miejsca pracy? Ile, i za jaką cenę? A już swoistym rekordem jest twierdzenie, że przeciwnicy uboju to ukryci antysemici no antysemitą jeszcze nie byłem, to dla mnie novum.” Gwoli sprawiedliwości powinno się przyjrzeć dokładnie wszelkim etapom od hodowli, poprzez transport po ubój - również w sytuacji nierytualnego zabijania. Ja rozumiem, że jeść trzeba i żeby zjeść to trzeba najpierw zabić, ale nie widzę usp…

• Quote from Bagin :D: “Orientuje sie ktos jak to wyglada w Japonii?” Japonia jest dziwna z naszego punktu widzenia. Bardzo często można spotkać się ze swoistym 'kultem' pracy, bardzo często też można spotkać się z krzywym patrzeniem na ludzi, którzy nie pracują. Inna jest głównie mentalność - tym się bardzo różnią.

• Quote from Aecjusz87: “Zabraniając zatem wystąpienia Glińskiemu zabronili nam jego wysłuchania.” To jest bzdura. Abstrahując już od kwestii regulaminowych, to wystąpienie Glińskiego nie było live, nie było też niczym wyjątkowym w porównaniu do pierdyliarda innych wystąpień, posiedzeń tego dziwnego tworu, który rządem technicznym nazywany jest przez PiS, a który to sam się za bardzo przyznawać do bycia gabinetem cieni nie chce. Kto chciał mógł go sobie obejrzeć, posłuchać i wyrobić zdanie. Fakt j…

• A wszechpolactwo i kibolstwo może zawsze polecieć na księżyc. Tam nikt nie będzie im przeszkadzał.

• IRBIS33 - utrzymanie ZUS ze składek nie wyjdzie. ZUS i tak nie ma na obecnie wypłacane świadczenia i są to kwoty rzędu kilkudziesięciu miliardów. Tylko, że w dyskusji o emeryturach najwyraźniej zapomina się o tym co realnie powodowało takie rozbieżności, a zamiast tego skupia się na problemie demograficznym, który dopiero nastąpi. btw. homoherezja - muszę to sobie zapamiętać. btw.2 Nathan ostatnio sobie przeglądałem KPP i jeśli chodzi o zgwałconą kobietę to wg Biblii - jeśli zamężna i dała się z…

• Quote from IRBIS33: “Oki, ale to skrótowe myślenie. Zgodzisz się, że w swoim życiu wypracowujesz pewna stała wartość skończoną. Pożądanym modelem ekonomiczny jest wypracowanie sobie na tyle dużych oszczędności aby dożyc godnie swoich dni.” Quote from Nathan Grawesh: “Rozumiem argument, ale uważam, że wpływ ZUSu na dzietność jest dość niski.” Oczywiście, że jest skrótowe - niemniej jednak sądzę, że taki argument mógłby być podnoszony przez zwolenników likwidacji ZUS czy ubezpieczeń społecznych. T…

• Quote from IRBIS33: “Powiedz mi w jaki sposób ZUS zmniejsza dzietność? Bo ja jestem przekonany że opierasz się na fałszywych przekonaniach...” Pewnie dwojako: - raz, że zmniejsza wartość "inwestycyjną" dziecka - bo po co xx dzieci, skoro na starość ZUS/FE da - dwa, że to jednak nieco kasy zabiera, którą możnaby przeznaczyć na coś innego - typu jedzenie, książki/podręczniki, ubrania dla dziecka n+1 Zaś co do systemu zusowskiego to będzie nieefektywny dopóty nie będzie powszechny - a dopóki istnie…