Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 141-160 z 560.

  • Cytat od prepare ur anus: „Cytat od bobro: „Pz z obrony to największa wspaniałość Ogeja, promująca aktywną grę. Z rozrzewnieniem wspominam czasy uni Betelgeuse i opłacalne równanie bunkrów z ziemią. ” bardzo opłacalne z obrony o wartosci 1.000.000.000 surowcow wyciagasz astronomiczne 30kk PZ można pływać w luksusach, tym bardziej że pewnie co druga planeta na uni z obroną na pz tak wygląda, no bo przecież każdy stawia takie bunkry, co nie? ” Bardzo opłacalne - ale w drugą stronę. Gracze widząc, …

  • A ja pomarudzę - takie to jest piękne planowanie i zarządzanie uni. Nikt nie planuje uni jako całości (typu raz szybkie, potem wolne, średnie, raz duży pz, potem mały). Zmiana z x1 floty na x5 floty to tyle co nic, zero różnicy w przeznaczeniu uni, no przecież Oczywiście cieszę się z uni szybkiego - bo dwa x1 po kolei to byłby badziew większy niż wdrożenie 7.0 i chyba każdy to widział od początku. Ale jak widać po zarządzających uni - to nie każdy. @Art @smoki wy i tak olewacie kompletnie ankiet…

  • @jacke Na nowym uni tylko i wyłącznie odkrywca. Sekretem nie są szybsze badania i większe planety (to fajne bonusy) - ale ekspedycje. Dwie rzeczy - expy są 10.5 x lepsze niż dla pozostałych klas (jak znajdujesz zasoby albo flotę). To oznacza mega mega start. Proste przykłady z jednego z ostatnich uni: - wysyłam 3 mt pierwszego dnia. Dostałem ok 40 mt. Gratis - wysłałem z 10 mt/lm - dostałem ok 40 dt To są wartości z pierwszych dwóch/trzech fal. Wtedy, gdy zbieracz dostaje ok 1000 mety bonusa / h…

  • Cytat od Damaon: „Mamy osiem uni ze spidem x7x1 i raczej (strzelam w ciemno, na chłopski rozum) zostanie tak pod fuzje. ” Tą za dwa lata? Bo przecież te nowe uni nie podlegają fuzji w tym roku Plus gwoli ścisłości - Sombrero jest x8x1

  • Rynek - dyskusje

    cokolwiek - - Porozmawiajmy o OGame

    Post

    Cytat od Apofis: „Cytat od cokolwiek: „I ty sprzedasz flotę za 300kk - a topka kupi sobie flotę za 30kkk ” Takich różnic to raczej niema ” Twierdzisz, że nikt 30kkk floty nie przerzucał przez rynek? (jak myślisz, że w tym zdaniu chodziło o to, że za 300kk kupisz flotę przez rynek za 30kkk - to nie, tak nie ma - ale przelicznik 30-50x w ciągu jednej doby - i wszystko legalne, bez wahadła - czyli bez bana - jak najbardziej do ogarnięcia, w zależności od składu f). Ja tylko napiszę, że mając 5kkk b…

  • Cytat od Fachu: „Cytat od hardy: „Będzie w lutym, bo co 2 miesiące uruchamiają nowe uni ” beznadziejne z flotą X1 ostatnie bardzo wręcz identyczne ” Jak identyczne - miało eko x8 paaaanie, wiesz jaka to jest ogromna różnica w stylu gry? Dziękujemy @smoki za dostrzeżenie tej przepaści między statystykami uni Sombrero i Tukana. Mam nadzieję, że kolejne uni będzie równie rewelacyjne i również z olbrzymią różnicą statystyk względem poprzednich. Kto wie, może tym razem będzie to AŻ 60% pz (oczywiście…

  • Rynek - dyskusje

    cokolwiek - - Porozmawiajmy o OGame

    Post

    Cytat od Mirmir: „Cytat od cokolwiek: „Z perspektywy gracza grającego uczciwie rynek niewiele dawał - bo nie było handlujących. ” Nie do końca się zgodzę.Wstawiam flotę znalezioną na ekspedycji i schodzi jak ciepłe bułki wcale nie po minimalu . Pioniery sprzedawane za deuter po maksymalnej cenie Dla mnie rynek to fajna sprawa ,bez oszukiwania. Pozdrawiam ja:) . ” Zgadza się, tylko patrz na skalę. Rynek pozwalał także kupić konto, kupić flotę przez rynek za minimum metalu - a potem ten metal sfar…

  • Cytat od Eomures: „Muli jak nie wiem, czy zostanie to naprawione? Czy zostaną wprowadzone blokady ataków czy cokolwiek? ” cokolwiek jest niewinny

  • Rynek - dyskusje

    cokolwiek - - Porozmawiajmy o OGame

    Post

    Cytat od jacke: „Cytat od Ruda: „Jeżeli nie jest przewidziany w konfiguracji serwera nie zostanie uruchomiony, chyba że GF się na to zdecyduje. ” E, to nie rozumiem data-verified= _>"> Skoro handel można uprawiać (w sensie, taki zwyczajny) to czemu nie zostawić narzędzia, które ułatwia ten handel wszystkim graczom? Jak dla GF handel flotą może być dyskusyjny, niech chociaż zostawią handel surowcami. Jak wróciłem do ogame po kilkuletniej przerwie i zobaczyłem marketplace, to skwitowałem "no w koń…

  • 1. Zadaj sobie pytanie jak chcesz zasilać planety - co łączy się z pytaniem o pozycję. Ale sądząc po rozmiarze - to pozycja 8 Jak zasilanie z satek to słoneczna na lvl 22 (możesz trochę wyżej - ale zasadniczo to marnowanie zasobów - już lepiej wydać je w obronę jednak) - reszta satki I wtedy energetyczny tech lvl 12, fuzja - 0. Jak zasilanie z fuzji (czyli nie chcesz mieć satek na planetach) - to energetyczna 21, fuzja 20-21 (a potem stopniowo podnosisz - docelowo 23+23). W obu przypadkach elekt…

  • Cytat od Apofis: „Cytat od AmstelL: „órnik grający pasywnie wybiera zbieracza. Powinien zarabiać najmniej Górnik grający aktywnie słał expy, farmił idle i wybeirał odkrywcę. Powinien zarabiać więcej Ala ma kota. Apofis składać wyrazy, ale treść trudna. ” Chłopie dla ciebie to takie trudne, że górnik tez gra aktywnie atakując - może być zbieraczem generałem czy odkrywcą nie ma znacznie to takie trudne dla ciebie widzę a nie dla mnie Górnik robiący ataki to nie jest pasywna gra! ” Można także wbij…

  • @El Baaboollo Patrząc z perspektywy nowego uni: - Zbieracz jest dla ekowców - co wiedzą, że chcą grać eko - Generał jest dla flociarzy, co wiedzą, że chcą grać eko - A Odkrywca jest klasą pomiędzy. Bardziej elastyczną - zapewniającą lepszy rozwój na początku, natomiast później - także mającą coś na plus. Odkrywca jest klasą mniej sprofilowaną. Oczywiście - obecnie ideał wygląda tak, że zaczynasz odkrywcą (bo expy, bo większe planety), grając eko albo flotą. A potem kupujesz za anty zmianę klasy …

  • Pionier podwaja i tyle. Nie wierzysz - zrób prosty test - oblicz max nagrodę (z kalkulatora) dla zasobów BEZ PIONIERA. Zapisz sobie na karteczce. I lataj. Trafisz duzy event zasobów (1/350 lotów) - to patrzysz ile dostałeś. Jak dostałeś więcej niż MAX BEZ PIONIERA - to masz dowód, że podwaja. Wcześniej było łatwo - bo po anty było widać podwojenie - i wystarczyło z 15 lotów i dostawałeś anty. W każdym razie uwierz, że podwaja. Jak nie wierzysz to podałem przepis na sprawdzenie - dla pewności z 3…

  • Uszanuj robotę Rudej - przeczytaj opis klasy i PIONIERA FAQ: Klasy Obecnie pionier daje szansę na jeden przedmiot dziennie na expie, ale nie więcej niż 10 tygodniowo. Ale to ma niewielkie znaczenie - najważniejsze, że daje x2 w przypadku znalezionych zasobów i x2 w znalezionej flocie. A więc masz dwa razy większe zyski z expów. To chyba warto wysyłać tego jednego pioniera dodatkowo? Przecież wysyłasz expy aby mieć jak największy zysk - więc wszystko co zwiększa ten zysk (a pionier zwiększa x2) -…

  • 1. Nie - @Ardnas wysłał te sondy, mt, dt itp (nie wiem po co tyle i aź tyle - jego sprawa) - a dostał TYLKO 150k kr. Wrzucił to aby pokazać, że klasa zbieracz / generał dostaje BARDZO MAŁO z expa. 2. Kalkulator od początku był zły - bo opiera się na błędnych założeniach. Ale to nie ma znaczenia - potrzebujesz go tylko do jednego celu - informacji jaka jest max nagroda - a to działa poprawnie. 3. Ow wysyłasz aby dostać max pance - i nic wyżej ogólnie masz kolejność (po lewej - najlepszy statek ja…

  • @bobro dobrze napisał @MBT 1. Pionier zwiększa zyski jak otrzymasz zasoby (x2) i flotę (x2). Obecnie nie wpływa na ilość anty (od wersji 7.5). Jak masz odkrywcę - to oczywiście wysyłasz 1 pioniera (więcej nie ma sensu). 2. Ogólnie - wysyłasz jak bobro ci napisał 1 pionier + 1 bojowy + dt / mt dla pojemności. Ale po kolei: 1. Otwierasz expocalc.universeview.be/ wpisujesz parametry (prędkość wszechświata = eko na uni - zazwyczaj x7, najsilniejszy gracz - wybierasz odpowiedni przedział), potem wpis…

  • @El Baaboollo To, jak można naprawić to każdy wiedział - ograniczenie przez limit bitwy albo zmiana zasad klas. Tylko co z tego - skoro tym zarządzało GF - a nie gracze. Więc gracze pisali o tym, jak wysyłać expy, aby był zysk - bo to od nich zależało. A teraz - cóż, przecież nie odbierzesz graczom kont. Nie usuniesz flot. Kto zyskał - ten ma. A że zysk był proporcjonalny do wielkości floty - to topka zyskała dużo więcej. I odskoczyła tak, że tylko kolejny taki bug może im zaszkodzić (ew. fuzja …

  • Cytat od Starrk: „Ale GF nie straciło nic kasy, tylko właśnie doiło odkrywców na skracaczach i skracaniu ” A teraz doi kolejny raz. a) na tych, co chcą dorównać topce (gonić ich) - muszą się wspomagać anty, w ten czy inny sposób b) na napuchniętych flotach odkrywcy - niski dochód (bo nie ma kogo złomować), fsy drogie, loty z daleka drogie - potrzeba anty aby to działało. Przenosiny planet, wymiana zasobów, zmiana klasy na generała - to wszystko możesz mieć - wystarczy kupić trochę anty. I tak tr…

  • @buleon Miałem cię za inteligentnego gościa - a naprawdę - godnie zastępujesz ciapkę w jej stylu pisania. Dopowiadasz sobie jakieś teorie, dopisujesz poglądy i czepiasz się pojedynczych słówek - zamiast patrzeć na sens zdania. Dla porządku: Post TaurekaGary: "Pisał @Art ostatnio gdy go zapytaliśmy że nie ma nawet w planach mowy o jakiejkolwiek fuzji. Więc przestańcie robić z siebie idiotów zadając co tydzień/dwa non-stop to samo pytanie. Do świąt wielkanocnych myślę, że nie warto zadawać to pyta…

  • @buleon Google nie może się mylić: Tak wgląda odliczanie Sam dobrze wiesz, że każdy pisząc ile dni pozostało do jakiegoś wydarzenia ma na myśli POCZĄTEK - a nie koniec. Prosty przykład z linku - ale także np odliczając dni do urlopu podajesz wartość do PIERWSZEGO DNIA. I każdy inteligentny człowiek to rozumie. Nigdzie nie napisałem "X dni do twardej fuzji" - wtedy miałbyś rację. A teraz - nie masz. Co do wyboru - wybór jest zawsze.I tak - plany fuzji zostały utajnione. Utajnione, bo istnieją - a…