Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 21-40 z 254.

  • Czas trwania badań na wciąż przyspieszającym OGame stał się już nie lada problemem. Kogo stać, ten płaci 216k anty na zakańczanie, bo nie ma wyboru. Alternatywą są newtony platyna, ale ich można włączyć maksymalnie 8 aby cena zmniejsz czas o połowę & zakończ zrównała się z pierwszą opcją. Myślę, że jest tańsze rozwiązanie tego problemu, a mianowicie zatrudnienie technokraty na innych warunkach umowy: Niech wciąż aktywny Technokrata, zamiast jednorazowo skracać czas badania o 25%, skraca pozostał…

  • Czas to pieniądz, skracanie bywa niezbędne. Ja uważam, że najgłupszy wydatek (który nie należy do kategorii nielogicznych) to zakup dopałek surowców. Np. Dopałka metalu 90d (40%) Daje u mnie metalu: 469.987.488 Za tą samą cenę anty z paczek metalu dostanę: 1.454.490.360 Cena/Zysk = 3,096 Oznacza to, że 3x więcej surowców dostanę wydając tą samą ilość antymaterii na paczki. Z moich wyliczeń wychodzi że najlepsza cena do zysku występuje w przypadku dopałek metalu 20% na 90dni - 1,64 Nie wspominam …

  • 13.177km (267/279) od -163 °C do -123 °C +15, terra 12, robione na trójkach i przenoszone za normalnych czasów relokacyjnych

  • Limitem sumowania jest ilość przedmiotów - nie można ich kupić. Co do ekspów to myślę że jest tak: P0=(100-nexp), jeśli nexp>100 -> P0=0; P=k*P0 k - szanse na poszczególne wygrane nexp - ilość ekspów P0 - podstawowa szansa w związku z ilością ekspów P - końcowa szansa

  • 1/ Nie polemizowałbym teraz odnośnie sumowania itemów innych niż te z eventu z nagrodami, poza tym już dawno wiadomo, że tak jest: unknown.pngŹródło: board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8792852#post8792852 2/ Ja w temacie Lukratywności itemów podjąłem się wyceny m.in. slotów floty i ekspedycji. Przykładowo takie +6 slotów floty jest warte dla mnie ponad miliard metalu, kiedy dopałka 40% metalu da mi 40kk. W przypadku klasy odkrywcy ekspedycje stają się lepszą opcją. board.pl.ogame.gameforge.com…

  • Cytat od Ardnas: „zbieracz 19368 antymaterii. W tym odpaliłem +2 srebro i +3 złoto bonus do ekspedycji, łącznie około 95 slotów wysłałem ” ~7%, czyli 'prawie' zgodnie z poradnikiem ekspedycji, który mówi o 10% anty. Jedni mają szczęście, drudzy nie - ja miałem 14,52%, zaś długoterminowa wartość jest dokładna (70/702). Ilość piratów ponadprzeciętna - 27% wczoraj z 18 expów, starszych nie notowałem, a na top Riderze nie widzę.

  • Wyjaśnienie (na przykładzie) przybliżonego wzoru Forumowego Asa zamieszczone w pierwszym poście w rozdziale 9: Cytat od Qwant-holon: „9/ Przybliżenie uogólnionego wzoru dla dużych wartości m i n (...) ”

  • Uogólnienie średniego przelicznika - średni harmoniczny przelicznik Po pierwsze przytoczę fragment który uzasadnia, że średni przelicznik po 'm' wymianach jest średnią harmoniczną wylosowanych przeliczników ze względu na kryterium minimalnego akceptowalnego przelicznika: Cytat od Forumowy As: „Powiedzmy, że chcemy sprzedać deuter i kupić metal, ale ilość metalu, którą chcemy kupić dwukrotnie przekracza pojemność magazynu. Robimy dwie wymiany. W jednej mieliśmy przelicznik p1, a w drugiej przelic…

  • Nie widzę nic złego w tym, żeby wszystkie itemy mogłyby być aktywowane tylko raz na jednej planecie lub księżycu. o by oznaczało, że: - Pola planety/księżyca sumują się a więc maksymalnie byłoby 4+9+15+20; - Walki moons możemy aktywować nawet 50 razy na 1 planecie więc nie ma znaczenia; - Te same dopalacze tak samo, czyli 10%+20%+30%+40% = 100% więcej, piękna liczba, czyż nie? - Tak nawiasem, kupowanie dopałek za anty jest mało opłacalne ponieważ za tę samą cenę możemy kupić odpowiednio pakiety …

  • Cytat od Muniekk: „czyli kupowanie ponad wartosc towaru = frajer ” Cytat od Qwant-holon: „abstrahuje od strategi aukcyjnej polegającej na mniejszej stracie i ostatecznym przepłaceniu. To czysto informacyjny kalkulator. ” Przepłacić możemy maksymalnie dając za przedmiot dwukrotność wartości wyliczonej w kalkulatorze- dlaczego? Załóżmy następujący przykład: Przedmiot dla gracza A jest warty K1 - surowca, zaś K2 surowca dla gracza B, oraz K1>K2. gracz B oferuje K3 surowca takie, że K3<=K2. gracz A …

  • Zrobiłem narzędzie które pozwala określić tygodniowe zyski z dopalaczy, również dopalaczy energii. Zastosowałem wskazówki które pojawiały się w tym temacie, a dotyczyły one zarówno podejścia związanego z kopalniami, jak również porównanie pakietów surowców z przedmiotami. Tam druga metoda pozwala także wycenić skracacze. Zapraszam do zapoznania się z następującym tematem, narzędzie może okazać się przydatne dla licytujących: board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8798653#post8798653 Oczywiście, co…

  • Otóż to cena geologiczna jest zawsze przeliczana na 'cenę ' u licytatora 3:2:1 Cena ekonomiczna na podstawie paczek korzysta z okienka handlarza, co oznacza, że np. Mając dopałkę kryształu wydobędziemy pewną ilość kryształu, a więc odpowiednio zakupując najbardziej intratny pakiet metalu chcemy przekształcić go na tą ilość kryształu, którą byśmy wydobyli, wówczas stosujemy okienko handlowe. Tym niemniej ostateczny wynik jest sprowadzany do 'ceny' (metalu 3:2:1) by mieć odniesienie do ceny geolog…

  • Na to jeszcze nie wpadli ale wszystko przed nimi Dolicza się do sztabu.

  • Tutaj jest też pewno ukryte przesłanie porównując ceny geologiczne i ekonomiczne można dojść do ciekawych wniosków związanych z wydatkami antymaterii mianowicie opłacalności paczek względem kupowania dopałek. Gdyby te koszy były równe sobie, ale mnożnik o 3, 4 a nawet 5.

  • Cytat od magneto_one: „Czyli u Ciebie przelicza wg wierszy L,M,N : 3 które są nieedytowalne ” Odnośnie okienka handlowego, uwzględniane jest tylko to wyróżnione na czerwono, czyli dla najkorzystniejszej paczki surowców. Pozostałe 2 są nieaktywne.

  • Wszytko jest dobrze, ja przyjmuję kurs 3:2:1 ponieważ płacąc u licytatora właśnie taki jest oferowany. Jeśli kupujemy dopałki w shopie kurs jest liczony na podstawie okienka handlowego, a następnie zamieniany do 'ceny' czyli metalu, ale czysto porównawczo (3:2:1) aby wszystko było w stałym odniesieniu. mogę podać hasło: test

  • 1:2,7 przelicznik to nie 1:3, u licytatora mnożniki to odpowiednio x3, x1.5 i x1

  • i) Prędkość uni trzeba ustawić na 10, docelowo jest na 7 bo sprawdzałem jak to u mnie wygląda. ii) Dla cen geologicznych handlarz nie jest uwzględniony tylko 3:2:1 pod kątem licytatora, ponieważ tak operuje się takim przelicznikiem. Handlarz obowiązuje tylko przy porównywaniu paczek surowców i to w formie ciekawostki którą można dezaktywować.

  • Ocena rentowności przedmiotów na licytacjach jest zagadnieniem powszechnie znanym lecz częstokroć opacznie rozumianym lub wyznaczanym niepoprawnie. Owa wycena przedmiotów pozwala przybliżyć zyski jak również niwelować ewentualne straty. Co prawda nie będę zagłębiał się w strategię licytacji czyli tolerowania mniejszej straty kosztem zwycięstwa większym nakładem surowcowym. Tutaj chciałbym jedynie przedstawić wycenę zrobioną w oparciu o kryterium antymaterii oraz szeroko rozumianego wydobycia. Po…

  • 404GFpng_qqanwrp.png...