Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 21-40 z 168.

  • Ładowność floty zależy od liczby statków i poziomu technologii nadprzestrzennej. Postulat, żeby pojemność magazynów również zależała od poziomu tej technologii, a nie tylko od stopnia ich rozbudowy wydaje się logiczny. Powinna być konsekwencja w grze. Obecnie wzór na pojemność magazynów ma postać: pojemność magazynu = 5000 * |_ 2,5 * exp( 20 * (poziom magazynu) / 33 ) _| Jeśli technologia nadprzestrzenna miałaby dawać bonus 5%, tak jak w przypadku floty, wówczas nowy wzór wyglądałby tak: 5000 * …

  • Pierwsza tabela jest odpowiedzią na następujące pytanie: Ile anty średnio wydał gracz, jeśli wiadomo że wynegocjował dokładnie ustalony procent? Druga tabela, którą prezentuję odpowiada na nieco inne pytanie: Ile anty średnio wydał gracz, jeśli wiadomo że wynegocjował nie mniej niż ustalony procent i wycofał się z dalszych negocjacji? (Ukryta treść) 5e39a98cfc4f.pnga Dane na podstawie 65 tysięcy własnych symulacji Edit: Do obliczeń z Twoim plikiem użyłem funkcji licz.jeżeli() Podobają mi się wyk…

  • Tabela pokazująca, ile średnio antymaterii potrzeba na wynegocjowanie poszczególnych procentów: (Ukryta treść) a62319d563f6.png Dane na podstawie miliona symulacji udostępnionych w niniejszym temacie

  • Cytat od UKM-2: „60% czy 68,75% ? ” Krótko i zwięźle: 68,75% to prawidłowa odpowiedź

  • Nie trzeba nic wydawać na sprawdzanie takich rzeczy. Wystarczy założyć konto na uni testowym i dostaje się 10 mln anty na start. Jak antymateria się skończy, to się kasuje konto i zakłada nowe. Mało osób ma licencję na matlaba i nie odpali twojego skryptu, więc daję arkusz w Excelu, żeby sobie posymulować negocjacje z brodatym złomiarzem: megadrive.pl/#/view/file/6falf8rzzgk6mfdkdf27/Symulator

  • @CzarnyPan, dobra robota z tymi danymi. Przydałby się jeszcze histogram temperatur.

  • Art: Wtedy, kiedy dam znać.

  • Po wymianie zdań z holonem doszliśmy do wniosku, żeby przytoczyć fragment analizy dotyczącej kolejki budowania. Oto ona: Mamy dwie inwestycje a i b i co szybciej zrobimy? Najpierw a, potem b czy najpierw b potem a? Zakładam brak zasobów początkowych. Ka - koszt a, Kb - koszt b W - wydobycie aktualne, Wa - przyrost wydobycia po zrobieniu a, Wb - przyrost wydobycia po zrobienia b Czas na zrobienie obu inwestycji w kolejności - najpierw a, potem b: tab = Ka/W + Kb/(W+Wa) Czas na zrobienie obu inwes…

  • Kolejność budowania/badania jest sprawą podstawową w rozważaniach o wyborze najlepszej pozycji planety. Jakie kryterium powinno decydować o tej kolejności? Pobrałem arkusz autora tematu i widzę, że wybrał kryterium amortyzacji. Czy rzeczywiście amortyzacja wyznacza najszybszą drogę rozwoju? Chętnie poznam wasze opinie z uzasadnieniem.

  • Problem z ludźmi, którzy nie rozumieją logiki jest taki, że na ogół nawet nie rozumieją, że jej nie rozumieją.

  • Teraz już wiem, co kryło się pod przymiotnikiem statyczny. Koszty paliwa na zwózkę umiem łatwo uwzględnić, ponieważ zajmowałem się już tym tematem. Co ciekawe wzory na koszt lotu podane w polskim FAQ są błędne, ale w angielskich źródłach można znaleźć ich prawidłową postać.

  • Cytat od Aurora Borealis: „Jak dotąd nikt nie wykazał statycznych punktów przyrostów, porównując pozycje 1. 8. i 15., więc - niech przyrosty mówią same za siebie. ” Cytat od Qwant-holon: „ Kto ma wykazać statystyczne wzrosty skoro są one zaśmiecone masą wydatków związanych z grą? ” Statyczne punkty przyrostów? Co masz na myśli? Może statystyczne jak napisał holon?

  • Cytat od Qwant-holon: „Co do porównywania temperatur to ja nie brałbym wartości skrajnych tylko medianę (50% wartości) albo dolny kwartyl (25% wartości) bo mało kogo stać by relokować aż trafi minimala. Bądźmy praktykami w swoich rozważaniach teoretycznych. ” Otóż to! Trafić zimną ósemkę to nie problem. Wystarczy poświęcić trochę kolonizatorów. Trafić zimną piętnastkę to spory wydatek na relokacje. Zatem mamy pierwszy atut ósemki. Twórca tabelki wziął minimala z piętnastki i średniaka z ósemki. …

  • Przede wszystkim mam kilka uwag do zamieszczonej tabelki. Po pierwsze wyniki, które przedstawił nasz angielski kolega są prawidłowe. Mnie też takie wydobycie wyszło. Jednak mam zastrzeżenie dotyczące temperatur, które bierze pod uwagę. Na pierwszej pozycji nie ma tak zimnych planet. Wreszcie dlaczego porównuje lodowatą (najzimniejszą) piętnastkę z letnią ósemką? Jeśli chcemy porównać najzimniejszą piętnastkę, to porównujmy ją z najzimniejszą ósemką.

  • Dla mnie wiedza, którą zdobyłem dzięki konkursowi jest najlepszą nagrodą.

  • OKA: Dzień 24

    Forumowy As - - Pytania

    Post

    5a7cd3550bcb.jpg

  • Mechanika walki zasługuje na specjalny temat do dyskusji. Cytat od zefir: „Ostatecznie przestał być użyteczny od momentu wprowadzenia nowych statków w wersji 7.0. ” Moim zdaniem speedsim wciąż jest przydatny. Nie uwzględnia manewru Hamilla, ale to bez znaczenia. Nowe statki, takie jak żniwiarze i pioniery można zasymulować w chytry sposób. Trzeba poświęcić jakiś statek na przykład statek kolonizacyjny. W pliku konfiguracyjnym zmienić parametry kolonizatora na takie, jak ma żniwiarz. Tymczasem gr…

  • OKA: Dzień 23

    Forumowy As - - Pytania

    Post

    701

  • Edes. Pytanie dotyczyło tylko powłoki, a nie Gwiazdy Śmierci jako takiej. Czytajmy ze zrozumieniem.

  • A to ciekawe! Człowiek cały czas się uczy. Koniecznie to trzeba dopisać w FAQ.