Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 101-120 z 168.

  • Cytat od Starrk: „Cytat od Forumowy As: „ ” wystawiam same GSy. Gdzie mam się zgłosić po odbiór nagrody? ” @Starrk, jeśli wystawisz same GSy, to przegrasz z graczem, który da trochę mniej GSów, ale z obstawą niszczycieli. Może jednak nie zdradzajmy swoich taktyk na pojedynki w tym temacie.

  • Tydzień temu pisałem o średnim zysku z cywilnych ekspedycji i przytoczyłem statystyki Zefira. Wyszły mi prawie identyczne wyniki. Jeśli chodzi o recykling floty, to rozbijanie o czarne dziury i piratów daje średnio wynik w okolicy 91-93%, ale jest czasochłonne i obarczone ryzykiem.

  • Ewentualne zmiany? Gdybym mógł o tym decydować, to zorganizowałbym turniej na najlepszego gracza. Turniej składałby się z pojedynków między nominowanymi przez społeczność graczami. Zwycięzca pojedynku przechodziłby dalej, a przegrany odpadał (system play-off). Sam pojedynek polegałby na tym, że dwóch walczących ze sobą graczy ma za zadanie skomponować swoją flotę, w taki sposób aby nie przekroczyć ustalonego w regułach budżetu. Następnie gracze przesyłają składy tych flot arbitrowi. Arbiter spra…

  • Nie tłumacz tego. Po prostu zażartowałem sobie z braku precyzji Twojego stwierdzenia.

  • Bez technologii energetycznej nie można wybudować elektrowni fuzyjnej.

  • Nie zgadzam się, że nie ma innej metody. Z opisu starcia wynika, że flota Vardoora wystartowała pod koniec września, ale nie trzeba mieć skanu z tamtego okresu. Wystarczy mieć aktualny skan i wystarczy skorzystać z gotowej bazy ze statystykami, na przykład mmorpg-stat.eu. Trzeba prześledzić ewolucję czasową punktów badań i każdemu przyrostowi przyporządkować badanie, które zostało ulepszone. Na ogół można to zrobić w sposób jednoznaczny. Mnie się to udało bez problemu. Z mojej analizy wyszło, że…

  • Cieszę się, że tak często napotykacie czarne dziury, bo to znakomite potwierdzenie przewidywań ogólnej teorii względności.

  • Pojedynek dwóch rekordzistów. Jeden śrubuje rekord w liczbie wygranych starć, a drugi w liczbie przegranych.

  • Nowy Nick walczy zaciekle jak wściekły dzik. Za Megan podąża i farmy pogrąża.

  • Cytat od Biały miś: „Wszystkie dane które posiadałem były niepewne i na każde info z osobna stanowiło wielką niewiadomą . ” Niech zgadnę. Było osiem wielkich niewiadomych: XXXXX XXX Vardoor znowu na zawróconej stacji złapany. Tym razem przez Ciebie. Widać z tego starcia, że udało ci się poprawnie przestawić zegary na czas zimowy i nanieść na grafik godzinę powrotu. Ustanowiłeś własny rekord czekania, ale można go pobić. W tej grze nie ma limitu na czas trwania fsa, więc wszystko przed Tobą.

  • Dodam jeszcze, że wyników dla pojedynczego statku nie zaokrąglamy. Dopiero po zsumowaniu kosztów paliwa dla wszystkich statków wchodzących w skład floty można zaokrąglić wynik.

  • Cytat od Semyazza: „Wzory na koszty lotu floty są chyba niekompletne albo brakuje komentarza bo trzymając się wzoru to koszt lotu 10k DT między układami 5:319 i 5:224 wynosi 34,50 (spalanie uni 50%) podczas gdy gra mówi że ta flota zużyje 334.998. Czas lotu wyliczony zgadza się z grą, podobnie odległość czy dystans (319-224=95) ” To prawda. Wzory na koszty lotu nie są zgodne z grą. Po drugie zmieniłbym definicję dystansu, aby pasowała też do uniwersów z zakrzywieniem układów lub galaktyk. Dla un…

  • To policz krok po kroku i zamknijmy wreszcie temat odkrywcy.

  • Dzięki uprzejmości gracza Zefir znalazłem odpowiedź na postawione przez przedmówcę pytanie o średni zysk z pojedynczej ekspedycji cywilnej. W przeliczeniu na deuter po standardowym przeliczniku 3:2:1 jest on równy: 2 546 110 jednostek deuteru. Gdybyś postanowił przetapiać znalezioną flotę za pomocą ekspedycji, to zmniejszyłby się on do wartości: 2 487 045 jednostek deuteru. Oto statystyka 22 168 ekspedycji gracza Zefir, z której można to wyliczyć: dce2b0d126bf529dgen.png Należy pamiętać, że te d…

  • Jeśli ktoś mierzy w top, to sens jest. Myślę jednak, że ciężko takiemu graczowi będzie długo pociągnąć grę na obcym kulturowo serwerze i bez znajomych.

  • Pomysł jest bardzo dobry, jednak już był proponowany. Na starszych serwerach można spotkać planety z polskimi znakami, więc przez pewien czas musiały być dostępne.

  • Celem obliczeń jest czas powrotu. % prędkości to ważny parametr, ale jego ustalenie to tylko etap pośredni. Gdyby w tytule było napisane czas liczony ręcznie, to nie byłoby żadnych wątpliwości. Co autor miał na myśli?

  • Najlepsza w tym starciu jest animacja, która mówi więcej niż niejeden opis.

  • Ciągnąc wątek szachowy z poprzedniego starcia, mamy tutaj znany z królewskiej gry motyw poświęceń. Myślę, że to starcie może się podobać obserwatorom, bo nie ma w nim dużej dysproporcji sił, jak to ma miejsce w wielu prezentowanych w tym dziale bitwach.

  • Wydaje mi się, że jego nick z gry to: il Padrino. Pewności nie mam.