Search Results

Search results 1-10 of 10.

• Idlerzy na AGO

Perier - - Zadawanie pytań

Hejaszka, to znowu ja. Idlerzy, nieaktywni ponad 28 dni. Czy na AGO konta znikają równoznacznie ze zniknięciem z serwerów OGame? Ofkors sam to sprawdzę, ale niecierpliwy i ciekawy jestem. Pozdrawiam

• Quote from ciap: “Ja wolę więcej plazm postawić niż DG ale to już sprawa indywidualna.” A gdyby tak same plazmy? Quote from ciap: “Nie ma tutaj dobrego wzoru.” Czyli zostało mi budowanie tego na wyczucie potrzeb. Quote from ciap: “Był kiedyś gracz” Znam bajkę o żółwiu i zającu. Wniosek taki, że z silosami nie ma co przesadzać (chyba, że ma się grę tak rozwiniętą, że się tego nie odczuwa). Quote from ciap: “Prosisz o rady a potem i tak je olewasz” Załapałem już, że nawet same satelity i sondy wys…

• Zamiast zakładać co chwilę nowe tematy, zapytam w pakiecie 1. Jak wygląda przebieg rakietowania przeciwnika? Czy rakiety wysyłamy podobnie jak flotę? Jak to wygląda? 2. Co ma wpływ na wytrzymałość powłok ochronnych? Technologia ochronna, czy opancerzenie? 3. Niedawno pytałem o stabilną obronę. Postawiłem już Ldl+DG+Wp w proporcji 250:25:10. Mam taką stosować, czy coś poprawić? 4. Wartość obrony powinna być większa niż ilość surowca w magazynach, zbierana co regularny czas (przy założeniu, że pot…

• Spoko, i tak przy olbrzymich magazynach okresowo złomuję Wr (75%) u brodatego i wymieniam u handlarza na badania. No to nie zostaje mi nic, jak tylko podnieść trochę pozostałe kopalnie pod Gaussy i plazmy. Bardzo mi pomogliście, za co dziękuję.

• Roboty/Stocznia a Nanity

Wg mnie zawsze warto mieć więcej robotów, gdy mamy zapas pól. To bardzo wiele przyspiesza. Czekać na coś kilka godzin, a czekać kilka tygodni to jednak jest różnica. Jednak dla planet w początkowej fazie gry jest to drogi i czasochłonny interes. Uważam, że jeśli planujemy budować nanity do ok. 5. poziomu, to można olać te roboty, gdy mamy mało pól. Ale jeśli mamy więcej pól, albo chcemy walnąć nanity tak z 7 do okolic 10 poziomów - zdecydowanie warto.

• Roboty/Stocznia a Nanity

Wypowiadam się za siebie, wobec mojej strategii. Nie jest to regułą. W roboty pakuję, póki mam ochotę rozwijać nanity. Skracam czas budowy do 6 godzin, co pozwala mi użyć złotej ośmiornicy i nie blokuje mi pracy stoczni. Stoczni nie rozwijam, bo nanity zabierając tylko jedno pole dają diametralnie lepsze korzyści. Póki mam pola na planecie, roboty się przydają, bo z nanitami skracam czas budowy nie tylko floty i obrony. Zredukuję to dopiero, gdy zaczną kończyć mi się wykupione pola. Reasumując: …

• Rozumiem już dlaczego powinienem postawić te Ldl, DG i Wp. Ale..., czysto teoretycznie... Gram na full kantynie, co daje mi +3 szpiegowskiej i połowę strat defensywnych. Gdybym skorzystał z rady, dając np. 100k Ldl, 1k DG i 500 Wp, oraz planowane przeze mnie minimum 1000k Wr, z Opancerzeniem 20+, czy miałoby to większy sens przy dobowym wydobyciu ~ 8Mln metalu?

• Czyli ogólnie co? Mam bunkrować mięcho armatnie do oporu, żeby ktoś musiał się napocić w przyszłości dla kilku milionów?

• Mam stocznię na 1. poziomie wyłącznie pod Wr i dość wysoko nanity, żeby w razie W szybko postawić na nogi zarówno obronę, jak i satelity. Koncepcja jest taka, że silniejszemu nie opłaca się moje derbis, a słabszy musiałby więcej zainwestować w rozwalenie całej obrony, niż odzyskałby surowca z magazynu. Nie nadaje się to na farmę, ani nie nadaje się na jednorazowy łup. Ewentualne straty mają być dla mnie niezauważalne, ale wolę się zabezpieczyć. W zasadzie opisuję to wszystko jakbym sam sobie odp…

• Witam! Potrzebuję od doświadczonych graczy wyjaśnienia opłacalności ataku na jedną z moich kolonii. Podaję najważniejsze parametry całej sprawy: Kopalnia metalu na 33. poziomie, 241 satelit słonecznych, Dobowe wydobycie - chronione ≈ 2,8 Mln, Badania: Opancerzenie 14. Flota: 1000 lekkich myśliwców, 153 duże transportery. Obrona: 10.000 wyrzutni rakiet. Dodatkowo przewidywany progres: Kopalnie w górę, Satelity proporcjonalnie w górę, Dobowe wydobycie parabolicznie w górę, Flota: transportery prop…