You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

:::MeLoNiK:::

Potrójny As

• ":::MeLoNiK:::" is male
  • ":::MeLoNiK:::" started this thread

Date of registration: 11 Dec 07

• Send private message

1

Tuesday, 7 April 2009, 22:24

Zapadnięta klatka piersiowa (szewska)

Nie wiem czy to dobry dział ale spróbuje ^^

To jest pytanie do osób z zawodu lekarz i takich które miały z tym dotrzynienia .

Mianowicie jestem (chłopcem ) =) wiek 16 lat , wzrost 185 cm , waga 65 kg . I mam problem z klatką piersiową . Znaczy jest zapadnięta .

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szewska_klatka_piersiowa

Podobnie jak na zdjęciu tylko może troszkę mniej ^^
Byłem u lekarzy i kazali mi dużo sportu uprawiać itp . jestem aktywny fizycznie ale rezultatów nie widać .

Proszę o porady .szczególnie osób które miały z tym problem i mają nadal . ^^

leedsheart

Zbanowany

• "leedsheart" has been banned

Date of registration: 18 Nov 06

• Send private message

2

Tuesday, 7 April 2009, 22:33

RE: Zapadnięta klatka piersiowa (szewska)

Zabieg chirurgiczny. Później przez około roku masz ksywę armor. Brat kolegi miał takie schorzenie, nic o ćwiczeniach nie słyszałem. Zmień lekarza.

Chief

Pogromca Wszelkich Tematów

• "Chief" is male

Date of registration: 20 May 06

Occupation: A student to zawód?

• Send private message

3

Tuesday, 7 April 2009, 22:37

Quoted

Zabieg chirurgiczny. Później przez około roku masz ksywę armor. Brat kolegi miał takie schorzenie, nic o ćwiczeniach nie słyszałem. Zmień lekarza.

A jaką uczelnię medyczną skończyłeś, że kwestionujesz metodę leczenia, bo jak żadną to raczej powinieneś siedzieć cicho.
"Gdyby wszyscy ludzie byliby normalni, to świat byłby cholernie nudnym miejscem do życia"

Potrójny As

• Send private message

4

Tuesday, 7 April 2009, 22:37

Quoted

leedsheart napisał(a)

O operacji moge sobie zapomnieć ... XD nie dlatego że mi brakuje pieniędzy,bo mam ich pod dostatkiem ^^ tylko dlatego że rodzice się nie zgadzają ... Mówią ćwić i ćwicz ... :D Jak im mówilem o operacji to mi kazali sobie to wybić ze łba 5 kilowym łotkiem ! ^^

Czyli ta opcja odpada :D

This post has been edited 1 times, last edit by ":::MeLoNiK:::" (7 Apr 2009, 22:39)

longeta

Zbanowany

• "longeta" is male
  • "longeta" has been banned

Date of registration: 21 May 06

Occupation: medycyna

• Send private message

5

Tuesday, 7 April 2009, 22:46

Kości masz już w miarę ukształtowane,ale daj znać na priw...
może coś poradzę :)

-ADHD-

Ban Stały

• "-ADHD-" has been banned

Date of registration: 10 Nov 08

• Send private message

6

Tuesday, 7 April 2009, 22:48

wzrost 185 cm , waga 65 kg

czy to było pytanie retoryczne ?
ZABIJE WAS WSZYSTKICH, BÓG SWOICH ROZPOZNA!

Potrójny As

• Send private message

7

Tuesday, 7 April 2009, 23:01

Quoted

-ADHD- napisał(a)
wzrost 185 cm , waga 65 kg

czy to było pytanie retoryczne ?

Ja w temacie nie dawałem nigdzie pytania retorycznego ! ^^

A jeśli Ci chodzi że jak ktoś ma 185 cm wzrostu i 16 lat to może ważyć tylko w granicach 65 kg to się mylisz ... mam kumpla tez z 3 gim co ma 180 cm wzrostu i waży 85 kg ... tylko jest zbudowany .. nie gruby ... tylko zbudowany ^^

snorri

Postępowy

• "snorri" is male

Date of registration: 26 Sep 08

• Send private message

8

Tuesday, 7 April 2009, 23:19

basen i siłownia poprawia wyglad klatki i nie tylko.

Jedno ale, abyś ćwiczył pod okiem trenera, przynajmniej przez pierwsze treningi, do czau az nauczysz sie poprawnej techniki ruchów.

Pozdrawiam.

nbkpatologia

Postępowy

• "nbkpatologia" is male

Date of registration: 22 May 09

Occupation: elektronik

• Send private message

9

Saturday, 30 May 2009, 16:37

O ile mi wiadomo ta operacja jest i tak refundowana czyli bys nie wydal na nia nic ..
Kumpel z klasy tez mial to samo wprowadzono mu tzw " pret metalowy " podtrzymujacy zapadniety ten mostek aby on sie uksztaltowal normalnie powiedzial mu lekarz ze innego rozwiazania dla niego nie ma ..
ale z toba byc moze jest inaczej ja np jak mialem problemy z kolanem jezdzilem po 10 lekarzach nie sugeruj sie pierwszym lepszym lekarzem co mowia ze jest dobry po 2 wizyta w klinice kosztuje kolo 200 zl byc moze to byloby dobre rozwiazanie aby udac sie u jakiegos dobrego specjalisty a nie lekarza ogolnego .. ;/
Nie chce cie straszyc , ale watpie aby tu jakis specjalista gral w ta gre i przegladal takie forum byc moze sie myle ale zapytac sie w klinice nie zaszkodzi a ponoc te 200zl cie nie zbawia
pozdrawiam i wracaj do zdrowia

Cs 1.6 PoWEr :>?

leedsheart

Zbanowany

• "leedsheart" has been banned

Date of registration: 18 Nov 06

• Send private message

10

Saturday, 30 May 2009, 18:47

Quoted

Chief napisał(a)

Quoted

A jaką uczelnię medyczną skończyłeś, że kwestionujesz metodę leczenia, bo jak żadną to raczej powinieneś siedzieć cicho.

No niby żadnej więc faktycznie powinienem siedzieć cicho. Z tym że źle się wyraziłem - w sumie nie pamiętam, dawno to było - ale mógłby zasięgnąć rady innego lekarza bo Ci w sprawach nie będących żadnym zagrożeniem dla zdrowia potrafią powiedzieć cokolwiek. Tak wnioskuję na moim przykładzie - miałem zwyrodnienie stawów kolanowych przez co przy dość dużej masie tułowia (a stosunkowo bardzo dużej kiedy byłem berbeciem) kolana rozeszły się na boki - rezultat taki że stopy mimowolnie zaczęły się schodzić do środka. Z dokumentacji lekarz wiedział że miałem problemy ze ścięgnami Achillesa - "aha, to pewnie dlatego - proszę ćwiczyć, stawiać stopy na zewnątrz" - faktycznie, nauczyć to się można "normalnie" chodzić ale prawdziwego problemu to nie rozwiązuje (a podczas biegu, czy sytuacji w których nogi muszą być najwygodniej ustawione to i tak wszystko wychodzi). Dopiero inny lekarz zobaczył że mam nienaturalnie rozstawione kolana - teraz czekam na zabieg, tak miałbym to dawno za sobą a teraz to nawet tego nie chcę.

Ponadto w mojej sugestii uwzględniłem proste myślenie - niby ćwiczenia na siłowni i basenie potrafią powiększyć klatkę piersiową ale jest to wynik rozrostu kości, te zwyrodnione tylko by się rozrosły a problem by został, do tego w znanych mi przypadkach tego schorzenia o ćwiczeniach w ramach leczenia nie słyszałem - to taki obraz mojego myślenia (broń boże żeby to jakieś fakty były, takie o domysły).

Służba zdrowia jest jaka jest, różnie bywa - lekarz nie musi być nieomylny ale też taki być może - jeśli wada nie stwarza żadnego problemu to tym bardziej nie widzi problemu żeby się tym przejmować, czasem po prostu warto poznać opinię nie tylko jednego specjalisty (bo dwa razy padłem "ofiarą" sytuacji o których mówię - może nie z wielką szkodą dla mnie ale jednak fakt że "specjalista" specjalistą jednak nie boli). Jednak faktycznie - lekarzem nie jestem i wybitnej wiedzy w takich tematach nie mam.

E: Szukałem trochę w internecie na ten temat - nie znalazłem nic odnośnie leczenia za pomocą ćwiczeń - te jedynie miałyby zapobiegać innym wadom temu towarzyszących - wadom postawy, np. garbieniu.

This post has been edited 3 times, last edit by "leedsheart" (30 May 2009, 19:07)