You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

N.o-N.ame

Pogromca Wszelkich Tematów

• Send private message

121

Thursday, 16 September 2010, 18:15

dales screena z greatsmonkey. foxgame instaluje sie do Narzedzia/dodatki potem klikasz tam w foxgame (opcje) i go konfigurujesz, choc wiele funkcji ma podobnych jak antigame wiec pewnie nawet dziala juz w tle a o tym nie wiesz

nie korzystałem wcześniej z foxgame
dzięki,:)
wiszę ci flache :E

Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

Date of registration: 19 Jul 10

• Send private message

122

Thursday, 16 September 2010, 19:15

dodatki z linkow podanych wyzej - dzialaja. poprostu firefox przy aktualizacji ich nie wykrywa (pewnie laczy sie ze strona domowa ich projektow i wyszukuja aktualizacji) a potem pokazuje blad ze dodatki sa "niekompatybilne" bo na ich stronach domowych tak wlasnie jest. wystarczy sciagnac ponownie dodatki i je przeinstalowac i ot cala praca ;) wiec je tylko reinstalnij z linkow podanych wyzej

Dzięki bardzo Joksik - reinstalacja dodatków pomogła - wszystko ładnie śmiga. :D : :super: :bdb:
U60 Blood - Eko - Top 150 -off - oddane
Fornax - Eko - Top 30 - off - oddane
Fornax - Flota - Top 600 - od zera powoli w górę - oddane
Quantum - znowu eko :/ - okolice top 30

mess1987

Berbeć

Date of registration: 25 Dec 09

• Send private message

123

Monday, 20 September 2010, 21:56

Jest nowa wersja bety FF i tradycyjnie się greasemonkey zdezaktualizował. Czy można prosić o naprawienie?

Xrenc

Zbanowany

• "Xrenc" is male
  • "Xrenc" has been banned

Date of registration: 25 Feb 10

Occupation: Programista

• Send private message

124

Monday, 20 September 2010, 22:28

Czytałem gdzieś na forum że w statystykach Google Chrome jest o wiele lepsze ...
Z połączeniem Windows 7 to ślicznie chodzi.. Ale kto co lubi...

MaziSmile

Podwójny As

• "MaziSmile" is male

Date of registration: 22 Oct 08

• Send private message

125

Tuesday, 21 September 2010, 1:05

Jest nowa wersja bety FF i tradycyjnie się greasemonkey zdezaktualizował. Czy można prosić o naprawienie?

U mnie zadziałała ponowna instalacja małpki z podanego wyżej linku. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale działa :D czyli nowy FF ale ta sama małpka :D

I tylko małpka. Reszta wtyczek (Antigame + dodatki) po reinstalce małpki zadziałała sama :)
U 5 --> off
U 31 --> off
U 61 --> off
Barym --> off
Fornax --> off
Ursa --> Mazi
Xalynth --> MaziSmile

Kazikc

Postępowy

Date of registration: 26 Jan 08

• Send private message

126

Tuesday, 21 September 2010, 7:21

Antigame w IE 9

Czy jest możliwość używania Antigame lub jakiejkolwiek innej wtyczki w IE 9 ?

Joksik

Zdobywca

• "Joksik" is male

Date of registration: 28 Jun 10

Occupation: Informatyk

• Send private message

127

Tuesday, 21 September 2010, 7:39

raczej nie, autor projektu napisal ze dziala pod FF i opera oraz ze tworzy wersje dla chrome. odnosnie IE jest kilka wtyczek ktore w kodzie maja obsluge IE ale jest tez dopisek ze nie wiadomo jak z ich funkcjonalnoscia. jestes chyba jedyny ktory gra pod IE :E

U59 - top20 off
U65 - top4 off
Mizar - top80 off
Zagadra - top400 on

This post has been edited 1 times, last edit by "Joksik" (21 Sep 2010, 7:41)

mess1987

Berbeć

Date of registration: 25 Dec 09

• Send private message

128

Tuesday, 21 September 2010, 14:52

Quoted

Quoted

U mnie zadziałała ponowna instalacja małpki z podanego wyżej linku. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale działa :D czyli nowy FF ale ta sama małpka :D

I tylko małpka. Reszta wtyczek (Antigame + dodatki) po reinstalce małpki zadziałała sama :)
Że też sam o tym nie pomyślałem. rzeczywiście zadziałało.

Pozdrawiam

Poborca

Postępowy

• "Poborca" is male

Date of registration: 31 Dec 06

• Send private message

129

Wednesday, 29 September 2010, 20:40

Używam FoxGame 2.0 i FireFoxa 4.06b, i FoxGame pokazuje mi w ustawieniach tylko 60 pierwszych uni (gram na IO), dlaczego tak się dzieje? Foxgame instalowałem z tego linku: http://www.4321.3-2-1.pl/pluginy/foxgame16.xpi - proszę o pomoc, nie wiem co robić...

Joksik

Zdobywca

• "Joksik" is male

• Send private message

130

Thursday, 30 September 2010, 9:06

tym sie nie przejmuj to stara opcja sluzaca do autologowania, nie dopisywalem nowych uni bo teraz i tak juz autologowanie nie dziala, nawet gdy przegladarka pamieta haslo. do autologowania lub autowyboru uniwersum sa juz napisane specjalne skrypty w javascript znajdziesz je na userscripts.org

U59 - top20 off
U65 - top4 off
Mizar - top80 off
Zagadra - top400 on

polkolpo

Wierny

• "polkolpo" is male

Date of registration: 20 Apr 08

• Send private message

131

Thursday, 30 September 2010, 13:47

Zacznę od tego , że zgodnie z podanymi na str 3 zainstalowałem od początku ff 4.06b , następnie po kolei dodatki i wtyczki, po małych komplikacjach zainstalowałem antigame , jednak nie widzę nigdzie foxgame, wszedłem w narzędzia ---- > dodatki i na liście nie ma foxgame.

Jeszcze mam inne pytanie , czy istnieje jakis skrypt umożliwiający zmniejszenie strony jako ogółu , gdyż podczas przeglądania galaktyki na strzałkach lewo - prawo strona przesuwa się cała, gdyż jest za szeroka w poziomie , sorry za takie banalne pytanie ale jest to dość uciążliwe.

Aha jeszcze takie coś !!!! Dlaczego podczas przeglądania galaktyki na bieżąco nie schodzi mi deuter , tylko odejmuje się on dopiero po kliknięciu w podgląd. :-/ Z góry dzięki za pomoc.

This post has been edited 1 times, last edit by "polkolpo" (30 Sep 2010, 13:48)

Joksik

Zdobywca

• "Joksik" is male

• Send private message

132

Thursday, 30 September 2010, 14:02

Zacznę od tego , że zgodnie z podanymi na str 3 zainstalowałem od początku ff 4.06b , następnie po kolei dodatki i wtyczki, po małych komplikacjach zainstalowałem antigame , jednak nie widzę nigdzie foxgame, wszedłem w narzędzia ---- > dodatki i na liście nie ma foxgame.

foxgame sie instaluje inaczej niz skrypty javy. pobierasz na dysk a nastepnie trzymajac lewym przyciskiem myszki przeciagasz do otwartego Firefoxa, potwierdzasz instalacje pluginu, restartujesz Firefoxa. Pozniej masz go widocznego w Narzedzia/dodatki ale te same funkcje jakie ma antigame wylacz (np raporty websim, czy nazwy budowanych budynkow, od razu trzeba tez wylaczyc opcje umiesc ksiezycy na koncu listy bo inaczej pomocne linki z koordynatami nie beda sie otwieraly)

Jeszcze mam inne pytanie , czy istnieje jakis skrypt umożliwiający zmniejszenie strony jako ogółu , gdyż podczas przeglądania galaktyki na strzałkach lewo - prawo strona przesuwa się cała, gdyż jest za szeroka w poziomie , sorry za takie banalne pytanie ale jest to dość uciążliwe.

uzyj skina. obecnie na forum sa az 3x wersje. skin mojego autorstwa akurat najbardziej pomniejsza galaktyke i odciaza pozostale skiny raczej wielkich zmian w wielkosci galaktyki nie wnosza
Aha jeszcze takie coś !!!! Dlaczego podczas przeglądania galaktyki na bieżąco nie schodzi mi deuter , tylko odejmuje się on dopiero po kliknięciu w podgląd. :-/ Z góry dzięki za pomoc.

to juz pewnie wina gry/przegladarki zadnego z pluginow w kazdym razie

U59 - top20 off
U65 - top4 off
Mizar - top80 off
Zagadra - top400 on

polkolpo

Wierny

• "polkolpo" is male

Date of registration: 20 Apr 08

• Send private message

133

Friday, 1 October 2010, 22:43

Quoted from "polkolpo"

uzyj skina. obecnie na forum sa az 3x wersje. skin mojego autorstwa akurat najbardziej pomniejsza galaktyke i odciaza pozostale skiny raczej wielkich zmian w wielkosci galaktyki nie wnosza

Mam prośbę możesz powiedzieć jeszcze który to skin , bo tych wszystkich dodatków jest tyle , że masakra, z góry dzięki !!!

Joksik

Zdobywca

• "Joksik" is male

• Send private message

134

Monday, 4 October 2010, 14:13

polkolpo oto link: Ogame Redesign: skin

WAŻNA informacja dla użytkowników FF 4.*. pracujących pod systemami Windows VISTA/ Windows 7. okazuje się że domyślnie w wersjach betach wyłączona jest akceleracja sprzętowa 2D. aby ją uaktywnić (daje ładny przyrost wydajności) otwieramy nową zakładkę wpisujemy w niej about:config, w filtrze odnajdujemy:

1. gfx.font_rendering.directwrite.enabled i przestawiamy z false na true a następnie w zależności od wersji FF wpierw odnajdujemy kolejny ciąg lub w przypadku jego braku, dodajemy go (Integer)
2. mozilla.widget.render-mode z wartością 6
3. restart firefoxa

niestety akceleracja sprzętowa nie działa na systemach windows xp :( a szkoda bo operacjami wyświetlania grafiki zajmuje się wtedy procesor karty graficznej, więc czym lepsza grafa tym FF lepiej śmiga :E

U59 - top20 off
U65 - top4 off
Mizar - top80 off
Zagadra - top400 on

HENDELL

Zdobywca

• "HENDELL" is male

Date of registration: 27 Aug 07

Occupation: Kulam, kulam, kulam... aż się wykulam.

• Send private message

135

Monday, 4 October 2010, 16:11

Joksik dobre info (ale przy wielu wtyczkach... przyspiesza o ok 30-40%, ale też przy takiej ilości bajerów to ten speed jest lepszy :) )

thx za info.

DZIAŁA
Pozdrawiam dj.
HENDEL ZAWODOWIEC

Joksik

Zdobywca

• "Joksik" is male

• Send private message

136

Monday, 4 October 2010, 17:37

na stronie mozilli https://wiki.mozilla.org/Platform/GFX/Direct2DDemo mozna wyczytac ze w tym momencie wszystkimi operacjami zajmuje sie karta graficzna nie procesor. do poprawnego dzialania wymagany jest:

- Windows Vista SP2 lub Windows 7
- DirectX 10 wzywz
- Sterowniki karty graficznej

ja sobie zaktualizowalem DirectyX do najnowszych i odpalilem benchmark mialem + 3 fps, nastepnie zainstalowalem sterowniki od grafy od producenta (nie te z systemu domyslne) i mialem kolejne +15 fps. wiec wiele tez zalezy od "aktualnego oprogramowania" (sterownika grafiki) aby wspieral takowe rozwiazanie zastosowane przez mozille. no i wiadomo czym lepsza grafa tym lepiej to bedzie smigalo ;)

polecam tez podkrecic inne ustawienia firefoxa, ale zeby nie wpisywac komend "recznie" w abaout:config mozna zainstalowac sobie najnowszego fasterfoxa w jezyku PL:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ad…src=addondetail

a nastepnie w dodatkach wlaczyc od razu opcje "TURBO"

edit jeszcze jedna funkcje znalazlem teraz na stronie mozilli jaka jest domyslnie w betach wylaczona dotyczny ona rowniez wspierania wyswietlanej grafiki przez procesor karty graficznej ale dotyczy tym razem OpenGL. tak wiec: about:config szukamy wyrazu:

webgl.enabled_for_all_sites i ustawiamy go na true aby wszystkie strony z opengl obslugiwala nasza grafa choc nie wiem czy znajdziecie to w swoich FF bo jest dopisek ze jest to zaimplementowane tylko i wylacznie w wersje testowe czyli: Minefilda a ja wlasnie z niego korzystam, ale sprawdzic mozecie czy w beta6 jest to rowniez

U59 - top20 off
U65 - top4 off
Mizar - top80 off
Zagadra - top400 on

This post has been edited 3 times, last edit by "Joksik" (4 Oct 2010, 17:45)

HENDELL

Zdobywca

• "HENDELL" is male

• Send private message

137

Monday, 4 October 2010, 17:50

co do fastera to mam (trochę pomaga

co do OpenGL ja bez problemu to znalazłem ( FF 4.0 b6)

Poprawiło się i to o kolejne % XD

To co kiedyś długo szukałem (znajdywałem ale nie pomagało) ty mi tu ładnie dzisiaj podałeś :) DZIAŁA i śmiga XD
Pozdrawiam dj.
HENDEL ZAWODOWIEC

brayan6

Podwójny As

• "brayan6" is male

Date of registration: 27 Nov 05

Occupation: IT Support

• Send private message

138

Friday, 8 October 2010, 16:15

Witam serdecznie, probowalem zastosowac sie do zalecen Joksika ale napotkalem troche problemow. Znalazlem bete 2 ff4 i zainstalowalem foxgame2 i antigame. Niestety ff sam mi sie zaktualizowal do beta 6 i nie dziala juz wtyczka greatsmonkey.xpi i co za tym idzie antigame.

Zna ktos moze jakies rozwiazanie? Nie chcialbym raczej wracac do ff beta 2.

Nie ma brzydkich dziewczyn, są tylko kiepskie karty graficzne :D

139

Friday, 8 October 2010, 16:21

Czekać, aż twórcy dostosują wtyczkę. Innej opcji nie ma.

brayan6

Podwójny As

• "brayan6" is male

Date of registration: 27 Nov 05

Occupation: IT Support

• Send private message

140

Friday, 8 October 2010, 16:28

trudno, dzieki za odpowiedz,

i tak czekajac na pomoc przeinstalowalem na bete 2 i wylaczylem auto update :/

Nie ma brzydkich dziewczyn, są tylko kiepskie karty graficzne :D

FurionQ

Gwiezdny Pirat

• "FurionQ" is male

Date of registration: 4 Jan 09

• Send private message

141

Saturday, 9 October 2010, 22:36

nie mogę się zgodzić z tym że trzeba czekać

po prostu trzeba zainstalować ręcznie jeszcze raz
linki znajdują się w tym temacie bodajże na 4 stronie

u mnie to działa

HENDELL

Zdobywca

• "HENDELL" is male

• Send private message

142

Saturday, 9 October 2010, 23:18

dokładnie :)

Najlepiej zgrać małpe i inne wtyczki na dysk i po up-ie wgrać ręcznie :) i będzie działać
Pozdrawiam dj.
HENDEL ZAWODOWIEC

gward

Potrójny As

• "gward" is male

Date of registration: 19 Sep 07

• Send private message

143

Wednesday, 13 October 2010, 12:49

Foksik,

Problem był ale juz nie ma ale pozostawie gdyby ktos miał podobnie:

Quoted

Mam problem z czasem wyświetlanym po zainstalowaniu AntiGame i FoxGame.
Dostosowałem się do zaleceń z postów powyżej i zauwazyłem ze pojawia się dziwna różnica 5s pomiędzy czasem na serwerze (komputer) a czasem wyswietlanym w ogame.
Przykład:
w zakładce II przy wysyłaniu floty mam czas dolotu 12:30:30 a w zakładce III mam 12:30:26
I kombinuje jak koń pod górę i nie wiem co jest nie tak.
Z góry dziękuję za pomoc
Opanowałem to poprzez...zaznaczenie w zakładce ustawienia czasu w AntiGame opcję " Nie zmieniaj czasu zegara z prawego górnego rogu"

PS - Dzięki osobom takim jak Ty ta gra stała się piękniejsza :)
gward

TWÓJ 1% MOŻE POMÓC!!!
ODZWIEDŹ STRONĘ hospicjumdladzieci-slask.org.pl/ I ZOBACZ JAK MOŻESZ POMÓC

JA POMOGŁEM - TERAZ KOLEJ NA CIEBIE

This post has been edited 1 times, last edit by "gward" (13 Oct 2010, 13:15)

HENDELL

Zdobywca

• "HENDELL" is male

• Send private message

144

Wednesday, 13 October 2010, 13:18

co do czasu to ja mam obsówe 4min... (czas serwera/czas pc) (takie cUŚ mam na ff z wtyczkami, bez, na operce (czystej))

a co do dolotów to może jakaś wtyczka... (ja na operce nie mam takiego problemu)
Pozdrawiam dj.
HENDEL ZAWODOWIEC

Joksik

Zdobywca

• "Joksik" is male

• Send private message

145

Thursday, 14 October 2010, 13:11

odnosnie roznicy czasow to najczesciej popelniane bledy to:

- instalacja skryptu ktory zmienia czas letni/zimowy ale wtedy roznica wynosi 1h a nie kilka min
- nie dodanie do harmonogramu zadan automatycznej aktualizacji czasu

wiadomo ze czas serwera to czas z naszego komputera, a ten sobie mozemy synchronizowac z serwerami microsoftu, ale nie zrecznie jest za kazdym razem wchodzic w ustawienia czasu i klikac "aktualizuj teraz" wystarczy ten proces zautomatyzowac...mozna tez zainstalowac program typu ds clock w ktorym rowniez ustawiamy sobie serwer i co ile ma sie aktualizowac czas. w ten sposob nie bedziecie mieli zadnych roznic czasowych

U59 - top20 off
U65 - top4 off
Mizar - top80 off
Zagadra - top400 on

HENDELL

Zdobywca

• "HENDELL" is male

• Send private message

146

Thursday, 14 October 2010, 13:22

ogólnie to te kilka mi też się wali na operze bez żadnych skryptów...;/ - lapek po formacie
czas na PeCku chodzi dobrze z aktualką... - wszystko jest tak jak powinno...

taka obsówa nie przeszkadza zbyt bo teraz to jak siedzę na ogame to lukam tylko na OGamowy timer...

ogólnie dziwna rzecz...
Pozdrawiam dj.
HENDEL ZAWODOWIEC

Warna

Potrójny As

• "Warna" is male

Date of registration: 26 Jul 06

• Send private message

147

Sunday, 17 October 2010, 14:46

Bardzo dobra robota, śmiga że szok teraz widać poprawę, czekam na więcej ;)

wiedzminek

Postępowy

• "wiedzminek" is male

Date of registration: 19 Sep 09

• Send private message

148

Monday, 25 October 2010, 12:17

a czy mozna poprosic o gotowa mozille portable z java i dodatkiem foxgame2?
wiekszosc czasu spedzam w " pracy " :D niestety poblokowane mamy instalowanie czego kolwiek a mf portable dostepne sa w starszych wersjach i ff2 na nie nie dziala :( albo chociaz podpowiedz jak to moge zrobic bo nie mam zielonego pojecia ale jesli ktos pomysli o takim gotowcu to bylo by super :)

Joksik

Zdobywca

• "Joksik" is male

• Send private message

149

Monday, 25 October 2010, 13:45

ok, jedyne co mogłem zrobić to pobrałem najnowsza wersje FF 3.6.11 PL, skonfigurowałem go, i dodałem do niego pluginy:

- greatsmonkey,
- stylish,
- foxgame2 (skonfigurowany),
- fast messages,
- fasterfox (skonfigurowany)
- staralem sie wgrac rowniez flasha ale ten raczej instaluje sie wiec pewnie nie bedzie dzialal podobnie z java nie udalo mi sie opanowac ja jako portable. trzeba by bylo pewnie sciagnac cala biblioteke.

całość masz w wersji portable i w samo rozpakowywujacym sie archiwum by problemu nie było z jego rozpakowaniem

http://hostuje.net/file.php?id=5bd7e9ca5…11ba8cf526ce42f

U59 - top20 off
U65 - top4 off
Mizar - top80 off
Zagadra - top400 on

wiedzminek

Postępowy

• "wiedzminek" is male

Date of registration: 19 Sep 09

• Send private message

150

Tuesday, 26 October 2010, 0:23