You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

edeks

Unregistered

1

Monday, 4 August 2008, 20:34

niewidoczny PZ a FS

Lecę sobie na niewidocznego PZ na danej planecie, ta planeta nie ma w ogóle obrony, ani w ogóle floty (zrobiłem sobie wcześniej PZ lecąc 1 sadą, jak wiadomo PZ nie powstał, ale zrobił się aktywny). Lece sobie na tą planetę na FS z misja zbieraj, czy ktoś może wyliczyć moją flotę na powrót? Powiedzmy że latam na na idlera, więc nie można podstawić swojej floty (na zatrzymaj) i zrobić o nią sądy (żeby PZ był widoczny) no a samo latanie na taką planete z misją napadnij nic nie daje, bo wygrywamy walkę :)

Wylicza mnie?? :>

Aha no i dajmy na to, że koleś nie wie, o której wysyłam flotę na FS, a aktywność na planecie robię sobie np po 14 minutach od wysłania floty (tak żeby nie mógł wyliczyć z liczb w galaktyce ;) ).

2

Monday, 4 August 2008, 20:37

RE: niewidoczny PZ a FS

Jesli zrobia wiekszy PZ ktory bedzie widoczny - mozna Cie wyliczyc z PZ

Tomek tls

Berbeć

• "Tomek tls" is male

Date of registration: 23 Jun 06

• Send private message

3

Monday, 4 August 2008, 20:38

Quoted

edeks napisał(a)
(zrobiłem sobie wcześniej PZ lecąc 1 sadą, jak wiadomo PZ nie powstał, ale zrobił się aktywny).
(...)
i zrobić o nią sądy (żeby PZ był widoczny) no a samo latanie na taką planete z misją napadnij nic nie daje, bo wygrywamy walkę :)

Podstawa to "sonda" :)

A tak do tematu to ty też nie zrobisz PZ jak lecisz na idlera bez obrony i floty (poczytaj sobie ten cytat i sam dojdziesz do wniosku że napisałeś masło maślanne :P)

brak2sensu

Gram dla WOŚP

• "brak2sensu" is male

Date of registration: 15 Mar 08

• Send private message

4

Monday, 4 August 2008, 20:43

FleetSave, czyli ochrona floty od podstaw

Może pomoże.

Do Tomek tls,
poprawię bo znowu będzie, że jestem niemiły ;p

Też nie wierzyłem ale z ataku 1 sondy na pustą planetę/księżyc generuje się niewidzialne PZ.
Sprawdzcie ;)
Tylko martwi walczą uczciwie.

OG.Origin Representative PL

This post has been edited 3 times, last edit by "brak2sensu" (4 Aug 2008, 20:49)

Date of registration: 5 May 07

• Send private message

5

Monday, 4 August 2008, 21:03

Quoted

Tomek tls napisał(a)

Quoted

edeks napisał(a)
(zrobiłem sobie wcześniej PZ lecąc 1 sadą, jak wiadomo PZ nie powstał, ale zrobił się aktywny).
(...)
i zrobić o nią sądy (żeby PZ był widoczny) no a samo latanie na taką planete z misją napadnij nic nie daje, bo wygrywamy walkę :)

Podstawa to "sonda" :)

A tak do tematu to ty też nie zrobisz PZ jak lecisz na idlera bez obrony i floty (poczytaj sobie ten cytat i sam dojdziesz do wniosku że napisałeś masło maślanne :P)

PZ't nie musi powstac wystarczy ze jest "aktywowany"
Jesli obronca i Agresor maja Straty 0 to jakby to powiedziec w matematyce jest tak: "Nie ma slowa NIC tylko jest ZERO" czyli PZ't powstal tylko z Zerowa iloscia surowcow :D

Co do tematu to oczywisice PZ'ta widocznego moga stworzyc ale to troche czasochlonne :D

Podstawka Atak i klikanie ^^

...limfa...

Legenda Ogame

• "...limfa..." is male

Date of registration: 27 Nov 05

Occupation: dziennikarz radiowy ;]

• Send private message

6

Monday, 4 August 2008, 21:17

jeżeli idler nie ma sojuszu to nie ma szans byś sie u niego podstawił. no chyba ze będziesz szukał po mapie ogame kto miał to konto, szukał właściciela, prosił o passy aktywował konto i sie podstawiał.

ale tylk oraz mi się tak udało zrobić.

generalnie taki fs jest niewyleczalny

w teorii... 8) ale więcej nie zdradzę bo to wiele miesiecy i obserwacji włąsnych, które sa tylko teorię, niepotwierdzoną przez go, programistów itp.
u21: 61 ST - 48.626 % - END

u33: 92 ST - 184.674 % - END

u50: 49 ST - 155.983 % - END

LEO - rekreacyjnie :)

OVERALL: 202 ST - 389.283 % 8-)

HAL_9000

Forumowy As

Date of registration: 25 May 07

Occupation: Kiper

• Send private message

7

Monday, 4 August 2008, 21:24

Wcale nie muszą zrobić PZta żeby Cię wyliczyć, chociaż to trudne ale możliwe. Jeśli lecisz na idlera w tym samym układzie to jest całkiem wykonalne, poza układ jest bardzo trudno.
Będą obserwować czy przy idlerze pojawi się gwiazdka (jak wiadomo gdy zbiera się PZ gwiazdka zostaje aktywowana). Jeśli się takowa pojawi a na falandze nie będzie widać żadnej sondy, ani floty to już mają czas w którym flota dotarła do PZ.

Nie ma 100% bezpiecznych FSów.
Możesz im tylko bardziej poutrudniać np: wysłać potrójnego FSa dla zmyłki.
Puszczasz 1 recka na to to PZ, minute później FS właściwy i 2 recka np..2 min później i daje ci słowo że ten co próbuje wyliczyć - zgłupieje.
Poszukując farm:

Quoted

lolmaster napisał(a)
bieda, bieda i bieda...
same skormne gospodarstwa małorolne

This post has been edited 1 times, last edit by "HAL_9000" (4 Aug 2008, 21:41)

ZAiMeR

Bóstwo Ogame

• "ZAiMeR" is male
  • "ZAiMeR" has been banned

Date of registration: 19 Nov 05

Occupation: Kontempluję...

• Send private message

8

Monday, 4 August 2008, 21:35

Ehhh... po kolei...

Tak - PZ powstanie nawet, jeśli sonda się nie rozbije. Będzie to puste PZ o wartości złomu 0 ale recyklery można tam wysłać. Więcej: Powtarzające się pytania pkt 26.

Jeśli na planecie nie ma ani obrony ani floty, konto nie jest w sojuszu, jest nieaktywne i nie ma nikogo na buddyLiscie to nie jest możliwe podstawienie się, nie jest też więc możliwe utworzenie widocznych PZ. Oczywiście nie można sprawdzić czy ktoś jest na czyjejś buddyLiście.

HAL_9000 - zbieranie złomu z PZ nie powoduje gwiazdki przy planecie, więc w ten sposób wyliczyć FSa nie można.

Czy taki FS jest bezpieczny? Na pewno nie do końca. Jak już wspomniałem, nie jest możliwe sprawdzenia Czy konto ma kogoś na buddyLiście. Często gracze celowo zastawiają takie pułapki - proszą znajomych o założenie kont, dodają je do Buddy i obserwują czy czasem ktoś nie robi FSów. Chociaż teoretycznie jest bezpieczniejszy niż FS na zwykłe PZ. No ale przecież - zawsze można zniszczyć moona startowego :P

HAL_9000

Forumowy As

• Send private message

9

Monday, 4 August 2008, 21:44

Quoted

ZAiMeR napisał(a)
HAL_9000 - zbieranie złomu z PZ nie powoduje gwiazdki przy planecie, więc w ten sposób wyliczyć FSa nie można.

Cholera. Dał bym se rękę uciąć że powstaje... :E
Poszukując farm:

Quoted

lolmaster napisał(a)
bieda, bieda i bieda...

Vardamir

ExMod Handel, PS, S&D Team

• "Vardamir" is male

Date of registration: 27 Feb 06

• Send private message

10

Monday, 4 August 2008, 21:52

Cytacik:

Quoted

Jakoże wraz z nową wersją komunikat o aktywności zniknie z raportów szpiegowskich, należy dokładniej określić jak będzie działać 'gwiazdka' w zakładce 'Galaktyka'.

Posługując się przykładem dwóch planet oznaczonych odpowiednio A oraz B, zachowanie * w przypadku floty lecącej z A do B będzie wyglądać tak:

* wysłanie floty z A => * przy A
* dotarcie floty do B => * tylko przy B
* powrót floty na A => * tylko przy B

Przy czym B może być zarówno planetą jak i księżycem. W przypadku zbiórki pola zniszczeń * przy B nie będzie wyświetlana.

Wersja 0.80 - Szczegóły

Pozdrawiam :P
ExMod PS i Handlu
ExOpiekun S&D
"It´s a sin that somehow, Light is changing to shadow"
Pink Floyd

HAL_9000

Forumowy As

• Send private message

11

Monday, 4 August 2008, 22:01

he!he! Dzięki Vardamir sam się czegoś ważnego i istotnego w końcu dowiedziałem :D.
Poszukując farm:

Quoted

lolmaster napisał(a)
bieda, bieda i bieda...

F L O O X

Forumowy Imperator

• "F L O O X" is male

Date of registration: 12 Oct 07

Occupation: Alkoholik Ekonomista

• Send private message

12

Tuesday, 5 August 2008, 1:55

Quoted

HAL_9000 napisał(a)

Quoted

ZAiMeR napisał(a)

Cholera. Dał bym se rękę uciąć że powstaje... :E

No to nie masz ręki ;)

Jesli przelecisz jedną sondą [ona sie nie rozbija] to to PZ nie jest przez tydzien jak to niewidoczne lecz przez 24h - tyle dodam od siebie ;)

UNI 52 - TOP 80 Koniec! 8-)

Gwiazdorska Obsada

Phoenix

Zbanowany

• "Phoenix" is male
  • "Phoenix" has been banned

Date of registration: 7 Nov 05

Occupation: student

• Send private message

13

Tuesday, 5 August 2008, 2:24

Quoted

F L O O X napisał(a)
No to nie masz ręki ;)

Jesli przelecisz jedną sondą [ona sie nie rozbija] to to PZ nie jest przez tydzien jak to niewidoczne lecz przez 24h - tyle dodam od siebie ;)

ehhh
ilość postów nie zawsze idzie na równi z wiedzą o Ogame.
Nie wiesz - to nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Każde PZt jest aktywne aż od skasowania które następuje w nocy z niedzieli na poniedziałek (coś około 1:20 to następuje - dokładnej h nie pamiętam)

Wielebny

Fanatyk

Date of registration: 5 Oct 06

• Send private message

14

Tuesday, 5 August 2008, 4:37

Quoted

F L O O X napisał(a)
No to nie masz ręki ;)

Quoted

Phoenix napisał(a)
ehhh
ilość postów nie zawsze idzie na równi z wiedzą o Ogame.
Nie wiesz - to nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Każde PZt jest aktywne aż od skasowania które następuje w nocy z niedzieli na poniedziałek (coś około 1:20 to następuje - dokładnej h nie pamiętam)

F L O O X ma racje i nie wprowadza w błąd bo tak jest

i też
jeśli wyślesz z niedzieli na poniedziałek flote na PZ to PZ nie zostanie skasowane w poniedziałek tylko wtorek
The Realist Killas

Phoenix

Zbanowany

• "Phoenix" is male
  • "Phoenix" has been banned

Date of registration: 7 Nov 05

Occupation: student

• Send private message

15

Tuesday, 5 August 2008, 5:57

hahaha

To mi powinni w takim razie wlepić bany za bugusing
Bo za każdym razem robie niewidoczne PZty w poniedziałek i nawet jak ich nie wykorzystuję, to utrzymują się do skasowania w nocy z niedzieli na poniedziałek.

widać co uni to inny obyczaj

EDIT
Do wielebnego.

Może ja mało kumaty, tobie za to brakuje umiejetności czytania ze zrozumieniem. Wytłumaczę jak dziecku:
Poniedziałek - robię niewidoczne PZt
Wtorek - lece na nie
Środa - Lecę na nie
Czwartek - nie lecę
Piątek - nie lecę
Sobota - Lecę - o zgrozo nadal się utrzymuje ?(

Sytuacja o której mówisz może mieć miejsce, gdy kolonizujesz planetę, następnie sojusznik rozbija Ci tam sondę (robiąc własnie niewidoczne PZt). Takie PZt utrzymuje się właśnie do najbliższego przeliczenia około 1:00 w nocy)

This post has been edited 1 times, last edit by "Phoenix" (5 Aug 2008, 7:35)

Wielebny

Fanatyk

• Send private message

16

Tuesday, 5 August 2008, 6:15

heh widze ze mało kumaty
jeszcze raz
jeśli wyślesz z niedzieli na poniedziałek flote na PZ to PZ nie zostanie skasowane w poniedziałek
następnie wyślesz w poniedziałek na wtorek tez nie zostanie skasowane
z wtorku na środę też ale jak zrobisz 1 dniową przerwę (środa-czwartek) to w piątek już nie wyślesz i będziesz musiał rozbić sondę

Quoted

Phoenix napisał(a)

Do wielebnego.

Może ja mało kumaty, tobie za to brakuje umiejetności czytania ze zrozumieniem. Wytłumaczę jak dziecku:
Poniedziałek - robię niewidoczne PZt
Wtorek - lece na nie
Środa - Lecę na nie
Czwartek - nie lecę
Piątek - nie lecę
Sobota - Lecę - o zgrozo nadal się utrzymuje ?(

Sytuacja o której mówisz może mieć miejsce, gdy kolonizujesz planetę, następnie sojusznik rozbija Ci tam sondę (robiąc własnie niewidoczne PZt). Takie PZt utrzymuje się właśnie do najbliższego przeliczenia około 1:00 w nocy)

//edit
Heh
chodzi mi jeśli nie rozbijesz sondy =) w poniedziałek

//
rozbijając 1 sonde można latać w nieskończoność na te PZ
The Realist Killas

This post has been edited 1 times, last edit by "Wielebny" (5 Aug 2008, 9:08)

edeks

Unregistered

17

Tuesday, 5 August 2008, 9:00

poprosiłem Zaimera o otwarcie tematu, żeby poprawić gościa co twierdził, że robi się * przy zbieraniu PZ, niestety mnie uprzedziliście :D

Kolejne moje pytanie, tym razem co dzieje się jeśli lecę na idlera a w tą noc co na niego lecę usuwa mu automatycznie konto? Lecę dalej, ale na pozycję pustą, czy flota zawraca? A może konto nie znika?

Wielebny

Fanatyk

• Send private message

18

Tuesday, 5 August 2008, 9:11

Quoted

edeks napisał(a)

Kolejne moje pytanie, tym razem co dzieje się jeśli lecę na idlera a w tą noc co na niego lecę usuwa mu automatycznie konto? Lecę dalej, ale na pozycję pustą, czy flota zawraca? A może konto nie znika?

z misja napadaj/zatrzymaj/transportuj/ flora zawróci

i pojawi się (jeśli się nie myle)o 02:30 na tej planecie/moonie z której wysłałeś
The Realist Killas

This post has been edited 1 times, last edit by "Wielebny" (5 Aug 2008, 9:12)

edeks

Unregistered

19

Tuesday, 5 August 2008, 9:37

a na zbieraj leci dalej?

Wielebny

Fanatyk

• Send private message

20

Tuesday, 5 August 2008, 9:50

Quoted

edeks napisał(a)
a na zbieraj leci dalej?

Tak leci dalej
The Realist Killas

edeks

Unregistered

21

Tuesday, 5 August 2008, 9:52

dzięki :) teraz można zamknąć ;)

[Enkidu]

Fanatyk

• "[Enkidu]" is male

Date of registration: 12 Jan 07

• Send private message

22

Tuesday, 5 August 2008, 15:23

Jest jeden mankament latania na PZ ilderów, jak gracza nie ma zbyt długo, to w nocy może zniknąć jego planeta. Jeśli przy okazji znają czas startu floty, to na 90 % już jest po statkach. A nawet gdyby nie znali czasu startu, to przypadkowy skan i po balu.