You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "skorzanyleb" is male
  • "skorzanyleb" started this thread

Date of registration: 22 Mar 07

Occupation: Student

• Send private message

1

Saturday, 21 June 2008, 14:31

Jak dalej grać?

Cześć, chciałbym zapytać się bardziej doświadczonych graczy nt. jak dalej grać w ogame.

Rozbudowałem swoje kopalnie do 22 poziomu i w chwili obecnej mam problem z dalszą rozbudową planety. To samo z badaniami. Ciężko jest mi uzbierać surowce z własnych zasobów, bo zostaje co róż napadany. Napadanie na słabszych także nie daje zbyt wiele korzyści, bo zazwyczaj mają kopalnie na niższym poziomie, a więc i mniejsze wydobycie.

Czy możecie mi powiedzieć jak wy graliście będąc na moim poziomie, jak sobie radziliście? Ogólnie chętnie wysłucham rad co dalej robić.

Dzięki za pomoc.

Smog

Pogromca Wszelkich Tematów

• "Smog" is male

Date of registration: 20 Aug 07

• Send private message

2

Saturday, 21 June 2008, 14:33

Do przodu byle nie do tylu xD
Musisz duzo farmic, robic fs'a (z moona) z cala surka, byc przy odbiorze, niedac sie farmic
i w zasadzie to wszystko :P
EDIT: z surowcow ktore ukradniesz pchaj dalej eko :)

This post has been edited 1 times, last edit by "Smog" (21 Jun 2008, 14:35)

Graveir

Legenda Ogame

Date of registration: 7 Feb 08

• Send private message

3

Saturday, 21 June 2008, 14:34

Jedź dalej eko... Kolonie powyżej 200 pól i masz niemalże nieograniczoną rozbudowę. A w międzyczasie powoli flotka ;)
4w5

~ 319 ~

DeathStar

• "DeathStar" is male

Date of registration: 7 Oct 07

Occupation: leń

• Send private message

4

Saturday, 21 June 2008, 14:37

Jest taka rzecz jak FS. A razem z fsem wysyła się także surowce, zeby zapobiec ich kradzieży, proste?
Chcesz robić eko, flotę czy może być farmerem?
Ekonomia - optymalizacja opłacalności i najszybszy rozwój
Poradnik Początkującego Farmera ;)
Poradnik do Ogame
Skład floty
i wiele innych przydatnych poradników. ^^

Człowiek zrobił pewien użytek ze swej inteligencji - wynalazł glupotę //Remy de Gourmont

Nytrzan

Podwójny As

Date of registration: 1 Jun 07

• Send private message

5

Saturday, 21 June 2008, 14:37

Jak chcesz na cośzbierać to wysyłasz surke na fsa noi oczywiscie farmisz, szczegolnie jak jeszcze nie jestes zbyt dobry polecam tych nieaktywnych :)

• "skorzanyleb" is male
  • "skorzanyleb" started this thread

Date of registration: 22 Mar 07

• Send private message

6

Saturday, 21 June 2008, 14:55

Raczej chcę robić EKO, to mi się bardziej podoba, do tego jakąs flotę w razie potrzeby na obronę lub co bym znalazł jakiś smakowity kąsek.

FS co to znaczy? możecie mi wytłumaczyć w tej chwili nie mam Księzyca.

DeathStar

• "DeathStar" is male

Date of registration: 7 Oct 07

Occupation: leń

• Send private message

7

Saturday, 21 June 2008, 15:10

Quoted

skorzanyleb napisał(a)
Raczej chcę robić EKO, to mi się bardziej podoba, do tego jakąs flotę w razie potrzeby na obronę lub co bym znalazł jakiś smakowity kąsek.

FS co to znaczy? możecie mi wytłumaczyć w tej chwili nie mam Księzyca.

FS to FleetSave czyli ochrona floty.
FS, czyli sposoby na zachowanie floty
Bez księżyca to tylko z planety na planetę zawrócone stacjonuj. Ale jak twoja flota składa się tylko z transporterów, masz mało surki, to fsa nie potrzeba robić.

Człowiek zrobił pewien użytek ze swej inteligencji - wynalazł glupotę //Remy de Gourmont

Mr. Kolos

Ban Stały

• "Mr. Kolos" has been banned

Date of registration: 20 Jan 08

Occupation: *

• Send private message

8

Saturday, 21 June 2008, 15:15

Quoted

Gra
Jeśli masz pytanie lub napotkasz jakieś błędy związane z grą - zajrzyj tutaj. Pamiętaj, że wiele odpowiedzi na pytania znajdziesz w FAQ.
Ważny temat: Regulamin "Gry"
Podfora: Zadawanie pytań, Błędy w grze

tak trudno ? :>

mozna uzyc tez "szukaczki" ;]

co do atakowania slabszych... jesli sie wysyla po 100 flot/atakow dziennie... mi przynosi calkiem ladne zyski :)

czytaj, a pozniej pytaj! ;)

Czosnak

Nałogowiec

• "Czosnak" is male

Date of registration: 27 Mar 08

• Send private message

9

Saturday, 21 June 2008, 16:15

Ja bym od razu zaczal flotke budowqac i fsy wysylac napadaj gosci i zbieraj surke.
ST Uni 38
http://tnij.org/ge0a - 334,07%
http://tnij.org/ge0b - 425,64%
St uni 66
http://tnij.org/ge0c - 147,94%
http://tnij.org/ge0d - 87%
http://tnij.org/j89j - 414,46%
http://tnij.org/ljm3 - 1180,09%
Mini ST uni 66 - 41
ST uni Rigel
czosnak vs sinv- 9,11% + debiut - 9,11%

• "666komandos666" is male
  • "666komandos666" has been banned

Date of registration: 22 Mar 08

• Send private message

10

Saturday, 21 June 2008, 16:17

Po pierwsze czytaj FAQ i sam dojdz do perfekcji, po drugie myślisz, iż tym doświadczonym graczom ktoś pomagał? Oni musieli sami się nauczyć i Ty też sam się naucz i nie zadawaj głupich pytań np. Co to FS, bo to wszystko pisze w FAQ-u...

Edit: Znów ktoś z orzeszkiem zamiast mózgu zgłosił post.

Pozdrawiam

This post has been edited 3 times, last edit by "666komandos666" (21 Jun 2008, 16:21)

Dziecko We Mgle

Gram dla WOŚP

• "Dziecko We Mgle" is male

Date of registration: 24 Nov 07

• Send private message

11

Saturday, 21 June 2008, 16:23

na początek obrona, powiedzmy po 1k wr i ldl przeciw farmerom napadającym Ciebie. Do tego na każdej koloni po 80-100mt do zwożenia dniówki. No i postaraj się o moona jak nie masz, wtedy stawiasz 500dt, 1rec i wysyłasz na fsy.

Animkowanie
Lilith/Dimitri/Tessa/Szosz/Diva/Kashim/Lt`Noin

DZIKI

Fanatyk

• "DZIKI" is male

Date of registration: 4 Apr 07

• Send private message

12

Saturday, 21 June 2008, 21:44

wybuduj sobie na kazdej koloni tyle reckow ile trzeba zeby zabrac cala surke, jak nie bedzie Cie na kompie to wyslesz recki na pz z zaladowana na nie surka i nikt Ci nic nie ukradnie. Obrony nie buduj duzej nawet jak jestes ekowcem lepiej Fs`owac surke.

achhh.. dziwna ta nasza młodzież wszystko hciceliby miec gotowe ja do wszystkiego doszedłem sam

munchlax27

Zbanowany

• "munchlax27" is male

Date of registration: 30 Jan 06

• Send private message

13

Saturday, 21 June 2008, 22:03

tak w faq jest napisane jak : wyliczac z pzta , sprawdzac aktywnosc gracza , ukrywac swoja aktywnosc ...

co do autora tematu nie zalamuj sie wypowiedziami panow powyżej . to tak jak wyzywac sie nad 5 latkiem , ze nie umie twierdzenia pitagorasa . niech autor znajdzie sobie jakis lepszy sojusz . doświadczenie inncyh garczy jest lepsze niz zbitka kilkuset slow .

nie pozdrawiam .

wybuduj sobie na kazdej koloni tyle reckow ile trzeba zeby zabrac cala surke, - mistrzu , wystarczy 1 rc , reszta moga byc dt/mt

This post has been edited 1 times, last edit by "munchlax27" (21 Jun 2008, 22:07)