You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

mekton

Nowicjusz

• "mekton" started this thread

Date of registration: 28 Dec 12

• Send private message

1

Friday, 28 December 2012, 9:46

Bunkier - co budować w obecnym Ogame ?

Witam

Po około pięciu latach przerwy wróciłem do gry w Ogame, ale z racji małej ilości czasu uznałem, że bawienie się we flotę raczej nie ma sensu (dość się niegdyś owkurzałem po trzecim zezłomowaniu mozolnie tworzonej armady, a wtedy mogłem poświęcić grze o wiele więcej niz teraz). Poza tym lubie grać w gry ekonomiczne i generalnie "budowac a nie niszczyć" :P . Koniec końców zostałem klasycznym bunkrem. Z uwagi na długa przerwe średnio sie orientuje jak budować moja obronę. Czy moglibyście powiedzieć co sie opłaca stawiać ;) ? Gdzies wyczytałem, że wyrzutnie plazmy, gaussy i lekkie lasery. Czy ciężkie lasery i jonówki są bezużyteczne? Jaki stosunek rodzajów broni byłby mniej więcej optymalny ? Dodam od siebie, że od kilku tygodni stosuje się w dużym przybliżeniu do takich założeń 1 gauss / (1 ciężki laser + 1 jonówka) / (10 wyrzutni rakiet + 10 lekkich laserów), nie uwzględniłem w tym plazmy bo dopiero niedawno ja wynalazłem i mam ich póki co pojedyncze sztuki ;)

axis-I

Forumowy As

• "axis-I" is male

Date of registration: 2 Aug 08

Occupation: Naczelnik Rady Miasta

• Send private message

2

Friday, 28 December 2012, 10:40

To ja Ci powiem bo mam już doświadczenie w bunkrach.
Powłoki wiadomo + plazmy i lekkie lasery od zarąbania. Cała reszta to strata surówki. Chyba że po jednej sztuce żeby np. gdy atakować będą gsy straciły na te kilka ture na wystrzał, tak sobie to wymyśliłem. Ale to już kosmetyka, plazmy i lekkie lasery i jest moc. Warto mieć jednak oprócz tego GSy i być gotowym do podstawki. Za bunkrem też z 10 gsów warto trzymać żeby studzić zapał cwaniaczków. Ja akurat straciłem swój bunkier ale tylko dlatego bo miałem sam bunkier i nie miałem GSów. DO bunkra w komplecie muszą być gsy i fsy tych gsów miedzy moonami. Bez tego nie warto bunkra budowac.
walczę z rozpędzonym stadem głupców biegnących prosto ku przepaści:)

This post has been edited 1 times, last edit by "axis-I" (28 Dec 2012, 10:41)

Loocek

Nowicjusz

Date of registration: 10 Jun 11

• Send private message

3

Friday, 28 December 2012, 10:45

Dołącze się jeszcze do tematu. Podobnie jak kolega wróciłem po dłuuugiej przerwie i nie mam zbyt wiele czasu - pograłbym sobie eko i postawił bunkier. Pytanie: Bunkier stawia się na jednej z planet, czy na każdej?

cysbrutal

Natchniony

Date of registration: 10 Oct 12

• Send private message

4

Friday, 28 December 2012, 11:53

Gra: Poradnik dla Górnika. Wszystko co i jak.

Ja robie bunkier podobny jak jest w tym poradniku i mysle , że zły nie będzie :)

mekton

Nowicjusz

• Send private message

5

Friday, 28 December 2012, 18:16

Hm, szkoda że ten poradnik dotyczy w zasadzie tylko efektu jaki mam osiagnąc a nie drogi do niego (co jest tez bardzo ważne), ale dobre i to. Dzięki :)

DLuGi xD

Gwiezdny Pirat

• "DLuGi xD" is male

Date of registration: 26 Mar 09

• Send private message

6

Saturday, 29 December 2012, 1:14

Po co sie bunkrować? Na Mizar grałem czyste eko i nie bunkrowałem sie. Wystarczy zwozić surowce i robić FSy.

Juve per sempre sarà! 01.11.1897! 116 anni!

UNII 64, IO, Jupiter OFF

UNII Mizar OFF / osiągnięty top - 77 =) / Yakooza ]:-D

UNII Rigel OFF / osiągnięty top 34 =) / KANGURY 8-)

Loocek

Nowicjusz

Date of registration: 10 Jun 11

• Send private message

7

Saturday, 29 December 2012, 9:05

Niby tak, ale czymś trzeba obronić ok. 1000 satelit, które dla wrogiej floty będą czystym zarobkiem.

DLuGi xD

Gwiezdny Pirat

• "DLuGi xD" is male

Date of registration: 26 Mar 09

• Send private message

8

Saturday, 29 December 2012, 9:08

Jak będziesz miał już owe 1k satek, to będziesz na takim etapie gry, że nikomu nie będzie sie chciało tego zezłomować. Jak już chcesz robić obronę, to rób LL + PLAZMY + Powłoki w stosunku 10/1. Na Mizar miałem 100/10 przy około 200satkach.

Juve per sempre sarà! 01.11.1897! 116 anni!

UNII 64, IO, Jupiter OFF

UNII Mizar OFF / osiągnięty top - 77 =) / Yakooza ]:-D

UNII Rigel OFF / osiągnięty top 34 =) / KANGURY 8-)

-=WASP=-

Postępowy

• Send private message

9

Saturday, 29 December 2012, 9:21

Polecam taką drogę rozwoju.
Na planecie głównej:
20k ldl
10k cdl
200 plazm
powłoki
60 przeciwrakiet.

Zasieki takie spokojnie wytrzymają zwózkę surowców z dziennego wydobycia.

Na koloniach:
4k ldl
50 plazm
powłoki
40 przeciwrakiet.

Wystarczy raz dziennie zwozić surowce na główną planetę, a z głównej nawet co 2 dni wysyłać na FSa.

Opłacalnym staje się jedynie wlot GSami - a tu wystarczy logować się 2 razy dziennie i po sprawie.

Gorsza sprawa, jeśli ktoś się na waz uweźmie. Są tacy maniacy, którzy z czystej złośliwości będą latać gąskami lub walić RMP w was.
Wtedy polecam nie szczypać się, wyłączyć produkcję i zaglądać na konto jak najczesciej. Po kilku dniach się znudzi i mozecie wrócić do starego stylu gry.

cysbrutal

Natchniony

• Send private message

10

Saturday, 29 December 2012, 10:47

Polecam taką drogę rozwoju.
Na planecie głównej:
20k ldl
10k cdl
200 plazm
powłoki
60 przeciwrakiet.

Zasieki takie spokojnie wytrzymają zwózkę surowców z dziennego wydobycia.

Na koloniach:
4k ldl
50 plazm
powłoki
40 przeciwrakiet.

Wystarczy raz dziennie zwozić surowce na główną planetę, a z głównej nawet co 2 dni wysyłać na FSa.

Opłacalnym staje się jedynie wlot GSami - a tu wystarczy logować się 2 razy dziennie i po sprawie.

Gorsza sprawa, jeśli ktoś się na waz uweźmie. Są tacy maniacy, którzy z czystej złośliwości będą latać gąskami lub walić RMP w was.
Wtedy polecam nie szczypać się, wyłączyć produkcję i zaglądać na konto jak najczesciej. Po kilku dniach się znudzi i mozecie wrócić do starego stylu gry.
Na Uni z normalnym debrisem to może starczy, ale np na Quantum to mysle ze taka obrona jak w tym poradniku bedzie dobra

mekton

Nowicjusz

• Send private message

11

Saturday, 29 December 2012, 12:20

Gram na Pegasusie, a on jest normalnym uni ;) . Niestety często nie mam dość czasu żeby wejśc na konto 2 razy w ciągu dnia, więc wymagane jest osiągnięcie przeze mnie zdolności odstraszania minimum na 24 h. Docelowo planuje jednak rozwinąc to do 72 h, w zasadzie juz teraz tak mam bo zdarza mi się przetrzymywać surowce przez trzy dni na planecie matce żeby nazbierać na np nowe badanie, a i tak prawie nikt jej nie skanuje, sąsiedzi skupiaja się na skanach moich kolonii (chyba póki co jak na mój poziom mam całkiem niezłego bunkra XD ). Nie mam księżyca i nie zanosi sie żeby sie to miało szybko zmienić, więc FS chwilowo odpadają, bo wysłanie z głównej planety surowców na kolonie nie jest za dobrym pomysłem z racji tego że są znacznie słabiej przybunkrowane (w tej chwili siła ognia najsilniejszej kolonii to około 50% mocy planety matki, choć w ciągu tygodnia powinno się to zmienic na plus), a jak juz pisałem cięzko u mnie o punktualne wchodzenie na kompa żeby wysłac flote z powrotem. A i dodam, że do teraz nie wybudowałem ani jednej satelity, cały czas jechałem na elektrowniach :P. To chyba dlatego nikt mnie nie atakuje XD

Hm widzę, że planowane przeze mnie iście w znacznej mierze w jonówki nie ma sensu. W sumie to dobrze, będzie więcej kryształu na gaussy i plazmy ;) .

O to moze zapodam mojego obecnego bunkra do waszej oceny ;). Czy myślicie że jest on wystarczający jak na obecny etap rozwoju (27,5 k pkt, planeta głowna: 23 poziom metalu, 21 kryształu, 15 deuteru)
1 plazma (byłoby więcej, ale z uwagi na prowadzone badania chwilowo mam deficyt deuteru), 33 gaussy, 33 jonówki, 33 cięzkie lasery, 330 lekkich laserów, 476 wyrzutni rakiet, obie powłoki, 30 przeciwrakiet. Poziomy technologii: 9 bojowa, 8 ochronna, 9 opancerzenie
Do tej pory nikt mnie nie zaatakował, nawet jeśli na planecie miałem ponad 1 kk surowców

This post has been edited 1 times, last edit by "mekton" (29 Dec 2012, 12:21)

cysbrutal

Natchniony

• Send private message

12

Saturday, 29 December 2012, 12:45

jonowki są bezuzyteczne, wrków tez duzo nie buduj, jak na 33 hausy to masz mało plazm troche, ale jest ok moim zdaniem

mekton

Nowicjusz

• Send private message

13

Saturday, 29 December 2012, 13:57

Heh często nie mam co robic z metalem więc inwestuje go w wyrzutnie rakiet, bo nie mam specjalnego pomysłu na co innego go przeznaczyć gdy pozostałych surowców brak a mam na planecie np. 250 k metalu, a poza mięsko zawsze sie przyda ;)

mekton

Nowicjusz

• Send private message

14

Monday, 21 January 2013, 16:57

Odświeżam temat, bo mam kolejne pytanie ;). Tym razem do flociarzy
Mianowicie, jak się mniej więcej teraz buduje floty w Ogame. Tzn czy tak jak niegdyś że masa lekkich mysliwców plus okręty wojenne oraz troche krążowników, czy skład floty jest inny? Potrzebne mi to jest do szacowania mocy mojego bunkra w na podstawie symulatorów bitew ;)

cu8e

Podwójny As

• "cu8e" is male

Date of registration: 6 Jul 08

• Send private message

15

Monday, 21 January 2013, 20:53

Jak będziesz miał już owe 1k satek, to będziesz na takim etapie gry, że nikomu nie będzie sie chciało tego zezłomować. Jak już chcesz robić obronę, to rób LL + PLAZMY + Powłoki w stosunku 10/1. Na Mizar miałem 100/10 przy około 200satkach.

Wiesz jaką frajdę sprawiają rajdy GS'ami na takie saty po to tylko, żeby pownerwiać gracza ? :)
Co do reszty całkowicie się zgadzam choć teraz na prawdę nie opłaca się budować dużych bunkrów.
Niech te LL/Plazmy etc. będą w ilościach zdrowego rosządku.

IMO jest to bardzo dobra ochrona przed farmingiem.

Quoted

Wyrzutnia rakiet (wybudowano 5.000)
Lekkie działo laserowe (wybudowano 10.000)
Ciężkie działo laserowe (wybudowano 1.000)
Działo Gaussa (wybudowano 200)
Wyrzutnia plazmy (wybudowano 250)
Mała powłoka ochronna (wybudowano 1)
Duża powłoka ochronna (wybudowano 1)

u4/u10/u12/u14/U34!/45 # Argo/G.O.T.U - SHINTO/IFA/TeSMURFY/SMURFS/TWD
Z OGame od 2005r | Stary SowaBezOka na forum

This post has been edited 3 times, last edit by "cu8e" (21 Jan 2013, 20:57)

enKage

Wyznawca Mrocznego Zoamelgustara

• "enKage" is male

Date of registration: 20 Nov 05

Occupation: ex-Carlos

• Send private message

16

Thursday, 31 January 2013, 4:15

Obrona:

około 800ll na 40 gausów na 5 plazm zwielokrotnić x1, x2, x3 w zależności od wydobycia, przyozdobić co nieco ciężkimi laserami i jonówkami w stosunku 2:1
dlaczego?
Szybkie działa. Opieranie się na samych ll to dla mnie głupota, bo na nie szybkie działa mają niszczyciele, a zestaw bombki + niszczyciele w taki bunkier wjedzie jak w masło. na wyrzutnie szybkie działa ma tylko krążownik poza bombowcem, ale tego czegoś nie puszcza się przecież na bunkry.
Dodatkowo - mimo że sumarycznie 3ll to więcej siły niż jeden cl, to muisiałybo to traafić w ten sam stateczek, żeby wyrządzić te same szkody.

Zróżnicowana obrona jest zawsze najlepsza, ważne by większość mięsa stanowiły ll, niemniej wyrzutnie rakiet jako domieszka mięsa to absolutny mus

FLOTA
a) farmingowa - krążowniki
b) złomująca do wlotów na planety, rozbijanie transporteró i satelit i stacjonujących flot pobocznych: OW + bombki w stosunku od 3:1 do 1:1 okraszone od potrzeby pancernikami i niszczarkami.

Nawet jeśli preferujemy taki styl gry konieczność najkonieczniejsza jest od groma LM i krążków w stosunku tak z 5:1 - nie żebyśmy mieli tym latać, ale żeby powstrzymać zakusy innych lataczy. trzymać OSOBNO na innym moonie i doteleportować w razie potrzeby - bo bombki i owce zwabią chetnych
c) flota stricte złomująca -
OW nie istnieje. pancerniki do granic możliwości + dobić w razie potrzeby niszczrkami i przy większych celach LM. Krążki - już nie aż tak potrzebne, bo pancerniki je wyręczają - ale jak cel ma mięcha kupę, to tyż. Z resztą jak wyżej - nawet jesli nie będziemy korzystać, trzeba mieć, a już na pewno na obrony i podstawki

I jeszcze o podstawkach - nowe uni to często speeduni, dlatego mniej czasu na reakcję. Typowo podstawia się pancerniki + krążki, w razie draki same krążki

---- podsumowując flotę:
jeśli się nie lubijesz we wjeżdżaniu w średnie bunkry, to 99,9% graczy spamuje pancernikami, dobija krążkami i LMami
STOP RASIZMOS !! RÓWNE PRAWOS DLA WENEZUELOS !!
CARLOS zawsze w sercos
ST Solo - 8, ST ACS - 9 (1 rekord u38), złom - 4
ZEMSTA - dramat w 5 aktach