You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Grampes

Nowicjusz

• "Grampes" started this thread

Date of registration: 9 Apr 12

• Send private message

1

Monday, 9 April 2012, 18:24

Zatrzymaj

Witam. Mam dwa pytania. A mianowicie:
1. Jeśli wyślę flotę na planetę sojusznika z misją "Zatrzymaj" to jak będę mógł nią sterować? Czy jeśli będziemy chcieli zaatakować planetę wroga to czy on steruje dwoma flotami, czy to ja muszę dołączyć się jakoś do jego floty po zaproszeniu mnie do ACS.
2. Czy wysyłanie mu deuteru na utrzymanie floty jest dozwolone czy muszę powiadomić o tym OG?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

MrFischer

Nałogowiec

• "MrFischer" is male

Date of registration: 25 Apr 10

• Send private message

2

Monday, 9 April 2012, 18:51

1. Jeśli wyślę flotę na planetę sojusznika z misją "Zatrzymaj" to jak będę mógł nią sterować?

Twoje sterowanie ograniczy się tylko do wysłania flo z misją zatrzymaj, po wybraniu określonego czasu na jaki chcesz ją wysłać. Flo leci automatycznie, zatrzymuje się, bierze udział w walce, jeśli do takowej dochodzi. Jak ma co wracać, to po zadanym czasie wraca na planetkę, mona, z którego wystartowała.
Możesz ją ustawić na:
0h / flota dolatuje i zawraca /
1h lub więcej / wisi nad planetką, monem sojusznika /
Misja ta służy do obrony sojusznika lub do wykonywania fsów.

Czy jeśli będziemy chcieli zaatakować planetę wroga to czy on steruje dwoma flotami, czy to ja muszę dołączyć się jakoś do jego floty po zaproszeniu mnie do ACS.

Musicie wybrać kto startuje, tworzy związek i wysyła zaproszenie. Floty połączone lecą do celu, dochodzi do starcia i wracają. Chyba, że będzie coś nie tak i zawrócicie przed czasem. Przy tworzeniu związku musicie pamiętać o czasach lotu swoich flot, tzn Twojej i sojusznika. Zbyt duża różnica w czasach lotu spowoduje niemożność podpięcia floty.

2. Czy wysyłanie mu deuteru na utrzymanie floty jest dozwolone czy muszę powiadomić o tym OG?

Wybierając taką misję Twoja flo pobiera automatycznie potrzebną ilość deuteru na lot tam i powrót oraz misję zatrzymaj.

Grampes

Nowicjusz

• "Grampes" started this thread

Date of registration: 9 Apr 12

• Send private message

3

Monday, 9 April 2012, 19:04

OK wszystko jasne. =)

MrFischer

Nałogowiec

• "MrFischer" is male

Date of registration: 25 Apr 10

• Send private message

4

Monday, 9 April 2012, 19:18

Quoted

The Alliance Depot (Depozyt Sojuszniczy)

Depozyt sojuszniczy pozwala na dostarczanie zaprzyjaźnionym flotom deuteru, dzięki temu nie muszą one zabierać go ze sobą. Depozyt może wystrzeliwać rakiety które przenoszą 10k deuteru na poziom hangaru flocie znajdującej się na orbicie

Budynek ten NIE JEST potrzebny do stacjonowania floty.
Dzięki temu możesz przedłużać jej czas stacjonowania. Normalnie maksymalny czas przetrzymywania floty na orbicie to 36 godzin. Za każdym razem gdy wystrzelisz rakietę z paliwem, czas postoju zostaje wydłużony o okres w jakim flota zużyła by ten deuter.

Im większy jest Depozyt (jego poziom), tym większą flotę może utrzymać na orbicie.

Pominąłem jednak pewien szczegół, więc uzupełniam.
Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwość poczytaj sobie w tym temacie.

Egzegeta

Potrójny As

Date of registration: 16 Sep 11

• Send private message

5

Monday, 9 April 2012, 20:27

Zastanawia mnie czemu napisałeś o ACS w kontekście misji "Zatrzymaj", mam nadzieję, że wiesz, że latać na ACS można tylko ze swoich planet/moonów i gdy u kogoś zatrzymasz statki to nie możesz nigdzie stamtąd latać, jedynie możesz kliknąć zawrócenie misji przed jej końcem.
Dodam, że gdy ktoś zeskanuje planetę, gdzie zatrzymałeś statki, to ich liczby są dodawane do statków "gospodarza" tzn. tego u kogo zatrzymujesz i na skanie widać jedynie sumę waszych flot, nie widać że część statków należy do kogoś innego. Jeśli ktoś atakuje gospodarza, to Ty tego nie widzisz, dopiero jak dojdzie do walki to dostajesz raport. Nie można zatrzymać floty u kogoś kto jest "zielony" dla Ciebie ani do kogoś kto jest na urlopie, ale jeśli już Twoje statki lecą i gospodarz włączy urlop to misja przebiegnie zgodnie z planem. Na falandze widać skąd są wysłane statki na "zatrzymaj" oraz na planecie gdzie będą/są już zatrzymane (oczywiście jeśli lecisz z lub na planety, nie księżyce).

/Autor zadowolony z odpowiedzi.
Podziękował.

Zamykam
Woland
Szukajcież w księgach Pańskich, a czytajcie; ani jedno z tych nie uchybi, a jedno bez drugiego nie będzie; albowiem usta Pańskie to rozkazały, a duch jego sam zgromadzi je.