You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

mlodycompany

Nowicjusz

• "mlodycompany" is male
  • "mlodycompany" started this thread

Date of registration: 26 Feb 11

Occupation: Informatyk

• Send private message

1

Saturday, 26 February 2011, 21:33

symulator walki - jak działa krok po kroku

Witam. Jestem w trakcie robienia takiej mini-pomocy do Ogame na własny użytek, a jednym z głównych elementów tego jest symulator walk. Kompletnie nie wiem jakie czynniki i w jakim stopniu wpływają na wynik walki, a wiedza zamieszczona w internecie jest ogólnikowa i za dużo z niej nie wynika. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś opisał krok po kroku jak przebiega walka i co wpływa na wynik. Z góry dziękuje i pozdrawiam

AnceR!

Natchniony

• "AnceR!" is male

Date of registration: 6 Feb 11

• Send private message

2

Saturday, 26 February 2011, 21:43

Po co robisz

Quoted

mini-pomocy do Ogame
jeżeli nie masz o tym zielonego pojęcia? Wnioskuje to po twojej wypowiedzi. W internecie jest wiele programów do symulacji walk takich jak SpeedSim.

Quoted

Kompletnie nie wiem jakie czynniki i w jakim stopniu wpływają na wynik walki

Powiem tak: Siła floty :ow:
UNI JUPITER ON

mlodycompany

Nowicjusz

• "mlodycompany" is male

• Send private message

3

Saturday, 26 February 2011, 22:16

Po co robisz

Quoted

mini-pomocy do Ogame
jeżeli nie masz o tym zielonego pojęcia? Wnioskuje to po twojej wypowiedzi. W internecie jest wiele programów do symulacji walk takich jak SpeedSim.

Wiem, że jest wiele takich programów, stron, arkuszy ale wole mieć wszystko w jednym miejscu i dostosowane do własnych potrzeb.

AnceR!

Natchniony

• "AnceR!" is male

Date of registration: 6 Feb 11

• Send private message

4

Saturday, 26 February 2011, 22:24

Powodzenia. Jeżeli zrobisz programik ogarniający "wszystko" daj znać ]:-D
UNI JUPITER ON

DeathStar

Pogromca Wszelkich Tematów

• "DeathStar" is male

Date of registration: 7 Oct 07

Occupation: leń

• Send private message

5

Saturday, 26 February 2011, 22:30

Ogólnie to jest tak:
flota agresora w kolejności takiej jak widnieje w RW strzela we flotę obrońcy, każda jednostka jednokrotnie, jeśli nie ma szybkich dział. Jeśli ma szybkie działa przeciwko jednostce w którą trafiła, to ma ustaloną szansę (więcej w FAQ o szybkich działach) na kolejny strzał w rundzie (w dowolny cel), jeśli trafia znów w jednostkę przeciw której ma SD to losowanie na kolejny strzał odbywa się jeszcze raz i tak w kółko. Gdy każda jednostka agresora strzeli, jednostki obrońcy postępują w ten sam sposób co agresora.
Głównym czynnikiem jest siła ataku i punkty osłon (czyli 10% punktów strukturalnych), siła powłoki nieco mniej.
Jednostka 1 strzelając w jednostkę 2 zawsze strzela z tą samą, ustaloną siłą. Napotkana wartość siły powłoki jednostki 2 jest odejmowana od siły ataku. Przechodząc przez powłokę strzał napotyka osłony statku. Jeśli wartość siły ataku jest większa od wartości osłon, to jednostka jest niszczona. Jeśli siła ataku wynosi od 30% do 99% wartości osłon, to następuje losowanie czy dana jednostka zostanie rozwalona.
Gdy wszystkie jednostki strzelą, runda się kończy. Następuje usunięcie zniszczonych jednostek i sprawdzenie czy któraś ze stron została całkowicie wyeliminowana. Jednostkom które przetrwały zostaje odnowiona siła powłoki (natomiast siła osłon nie). Zaczyna się kolejna runda i schemat się powtarza.
Ogólnie rzecz biorąc stworzenie własnego symulatora nie jest proste, warto zajrzeć do kodu źródłowego speedsima. Dodatkowo, symulatory nie przewidują dokładnego wyniku walki, gdyż to zwyczajnie niemożliwe ;)

Człowiek zrobił pewien użytek ze swej inteligencji - wynalazł glupotę //Remy de Gourmont

mlodycompany

Nowicjusz

• "mlodycompany" is male

• Send private message

6

Saturday, 26 February 2011, 22:47

AnceR! Spoko

DeathStar dziękować. Jutro na spokojnie to przemyśle, bo dzisiaj to już późno :)

ZAiMeR

Bóstwo Ogame

• "ZAiMeR" is male
  • "ZAiMeR" has been banned

Date of registration: 19 Nov 05

Occupation: Kontempluję...

• Send private message

7

Saturday, 26 February 2011, 23:31

Jeszcze pominąłeś efekt odbicia http://ogame.wikia.com/wiki/Bouncing_Effect :P I pewnie kilka innych rzeczy.

W żadnym FAQ szczegóły techniczne nie są opisane z prostej przyczyny - bo programiści nigdy ich nie udostępnili szerokiej publice. A nawet gdyby to zrobili, i tak mało kto by potrafił się w to wgryźć, to już programowanie i matematyka. Ten temat z góry skazany jest na przyklejenie karteczki "Z archiwum X - sprawy niewyjaśnione". Jedyny sposób to rozgryzać źródło speedsima, co raczej mija się z celem, bo jaki ma sens przeklejanie źródła do własnej aplikacji i tworzenie niby-nowej. Poza tym nawet speedSim może zawierać pewne uproszczenia w algorytmie. I tak naprawdę to nie ma sensu w sprawę wnikać w żadnym FAQ czy poradniku, bo i po co. Żaden gracz i tak nie będzie nigdy liczył ręcznie przebiegu walki bo już przy 10 różnych jednostkach robi się to skomplikowane i czasochłonne.

Do poczytania: Walka flot

mlodycompany

Nowicjusz

• "mlodycompany" is male

• Send private message

8

Sunday, 27 February 2011, 10:35

...Do poczytania: Walka flot

Zapoznałem się z tym tematem i już rozumiem na czym polega walka, jakie rzeczy brane są pod uwagę etc. Dzięki wielki chłopaki za pomoc. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to dam znać

---

Mam jeszcze jedno małe a jednak wielkie pytanie. W jakiej kolejności strzelają statki agresora do statków obrońcy? Przyjmijmy, że wysyłam na walkę pancernik i niszczyciel, i który z nich pierwszy atakuje?

--- Skończyłem ten symulator i powiem tyle, że jak porównuje działanie z http://drago-sim.com/ to działa zaj.. tak samo. Porównywalny jest wynik walki, nie wiele się różni. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

This post has been edited 2 times, last edit by "mlodycompany" (27 Feb 2011, 18:41)

ZAiMeR

Bóstwo Ogame

• "ZAiMeR" is male
  • "ZAiMeR" has been banned

Date of registration: 19 Nov 05

Occupation: Kontempluję...

• Send private message

9

Sunday, 27 February 2011, 18:40

Kolejność od lewej do prawej - tak jak są w RW. I tak samo jak są na liście flot w menu flot, bo to ta sama kolejność. Przy ACS podobnie od lewej do prawej - tyle że kolejno każda dołączona flota (każdego z graczy) a później następne, więc niekoniecznie wszystkie statki tego samego typu muszą strzelać w ACSie razem.

Znów do poczytania: Jak mogło do tego dojść?