You are not logged in.

Technologie: Napęd Jonowy

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

szymciu

Nowicjusz

• "szymciu" started this thread

Date of registration: 1 Jun 09

• Send private message

1

Monday, 1 June 2009, 19:52

Napęd Jonowy

Uwaga, najpierw przeczytaj, potem oceń(łapkami) lub popraw mnie !
Wszystkie posty typu: dno, 1/10,10/10 będą traktowanie jako spam i zgłaszane.
1. Wstęp
Bazowana na istniejącej technologia dla kogoś kto chce tanim kosztem wysłac coś przez 8 galaktyk.
2. Screen
Literówka w opisie zamiest 36km/h ma być 36 km/s
3. FAQ
Po co? Dlaczego?
Z założenia miałby być to tani napęd, który zwiększałby prędkość wraz z odległością -możnaby liczyć Vśr po ilości układów i galaktyk, przez które trzeba by przelecieć.
Ten rodzaj napędu zaimplementowałbym tylko w transportowcach - z takim zamysłem powstał w mojej głowie :).
Koszta
Koszta i tak pewnie ulegną zmianie jeśli pomysł się spodoba.
Jest to mój pierwszy pomysł więc nie jestem pewien co do kosztów, w założeniu byłby droższy niż impulsowy, a tańszy niż nadprzestrzenny w wynelezieniu;
ale tańszy niż spalinowy - i wolniejszy - w eksploatacji.
I tutaj właśnie zwacam się z proźbą do bardziej doświadczonych graczy o pomoc przy wyliczaniu kosztów i prędkości (łączy sie z tym kosmetyczna zmiana opisu) aby nie zrobić ewentualnego piekła programistom.
Z góry dzięki za dobre chęci.

This post has been edited 1 times, last edit by "szymciu" (1 Jun 2009, 22:26)

mientuma

Potrójny As

• "mientuma" is male

Date of registration: 22 Jun 08

Occupation: Monter konstrukcji stalowych

• Send private message

2

Monday, 1 June 2009, 20:08

A więc tak:

1.FAQ bardzo skromne, ale rozumiem, jesteś nowy. Dopracuj je trochę ;)
2.W jakich statkach ma działać ten napęd? :roll: Bo raczej wszystkie na czymś już latają...
3.

Quoted

Statek wyposażony w taki silnik porusza się soczątkowo bardzo powoli ale wraz z upływam czasu zwiększa swoją prędkość do 36km/h

-CO?! Wiesz ile to 36km/h?! Maluchem go prześcignę... :E
-Opis coś pogmatwany, więcej konkretów proszę :E

No to by było na tyle... Aha, używaj częściej Enter-a ;)

This post has been edited 1 times, last edit by "mientuma" (1 Jun 2009, 20:08)

D W

Potrójny As

• "D W" is male

Date of registration: 4 Aug 07

Occupation: Elektronik

• Send private message

3

Monday, 1 June 2009, 20:33

A do czego on ma służyć ? transportery używają napędu spalinowego a mt przechodzi na napęd impulsowy po uzyskaniu 5lvl tego napędu.

Co daje podnoszenie twojego napędu na kolejne lvle ?

Projekt moim zdaniem bez żadnego sensu.

This post has been edited 1 times, last edit by "D W" (1 Jun 2009, 20:35)

Kseras

Natchniony

• "Kseras" is male

Date of registration: 5 Jul 08

• Send private message

4

Monday, 1 June 2009, 20:35

36 km/h ? Rowerem albo motorynką wyprzedze to tyle że motorynka w kosmosie nie lata :D. Pomysł troszke denny bo musiał by być statek który na tym lata. To jest napęd dla takich co się im naprawdę NIE śpieszy. 100 układów statek by leciał z 10h xD. Opis nawet nawet - wygląda na fachowy.

Podsumując :
2/10 no 3/10 na zachętę.

Cyberdemon

Mroczny sługa

• "Cyberdemon" is male

Date of registration: 18 Apr 06

• Send private message

5

Monday, 1 June 2009, 20:57

RE: Napęd Jonowy

Quoted

szymciu napisał(a)
I tutaj właśnie zwacam się z proźbą do bardziej doświadczonych graczy o pomoc przy wyliczaniu kosztów i prędkości (łączy sie z tym kosmetyczna zmiana opisu) aby nie zrobić ewentualnego piekła programistom.

Wzory
Myślę, że to na początek wystarczy.
Jeśli będziesz umiał "ubrać" swój zamysł w takie zależności, które nie bedą się gryzły z już istniejącymi zasadami, to być może ktokolwiek będzie sobie w stanie wyobrazić, ile to kosztuje dodatkowego deuteru od floty.
Jeśli masz problemy z obliczaniem zużycia paliwa, możesz się posłużyć SpeedSimem, albo takimi narzędziami, jak np. te:
http://www.o-calc.com/?lang=pl

Quoted

szymciu napisał(a)
Jest to mój pierwszy pomysł więc nie jestem pewien co do kosztów, w założeniu byłby droższy niż impulsowy, a tańszy niż nadprzestrzenny w wynelezieniu;
ale tańszy niż spalinowy - i wolniejszy - w eksploatacji.

Ja natomiast nie jestem pewien, co dokładnie tutaj miałeś na myśli ?(
Generalnie, zużycie paliwa nie zależy od poziomu rozwoju napędów, od szybkości w zasadzie też nie (chyba, że we flocie lecą jednostki różniące się szybkością, albo obniżymy % prędkości).

Gracz, który raz sobie zbada jakiś napęd, nie ma możliwości korzystać (dla danej jednostki) z innego.

Dodam jeszcze, że transportery (skoro ta zabawka ma być tylko dla nich) nie korzystają wyłącznie z napędu spalinowego; taki MT może później otrzymać impulsowy, i w rezultacie poruszać sie po uni całkiem szybko.

Za dużo w tym temacie niejasności, żeby już teraz ocenić pomysł. Ale sądzę, że jeśli sie postarasz, może z tego wyjść całkiem ciekawy temat. Zobaczymy, jak sobie poradzisz ze szczegółami...

Nuwisam

Berbeć

• "Nuwisam" is male

Date of registration: 1 Jul 06

• Send private message

6

Monday, 1 June 2009, 21:10

Dam Ci 4/10, a teraz dlaczego:
Pomysł jest dobry, a w porównaniu do tego co się czasem tu pojawia to... bez porównania w zasadzie ;)
Po drugie w miarę ładnie to wykonałeś, trochę pogmatwane, ale da się zrozumieć.
Niestety pomysł bez szans, są już 3 napędy i nie sądzę, żeby wprowadzenie kolejnego było w ogóle możliwe. A osobiście nie uważam, żeby było potrzebne ;)
Ale pracuj nad tym, nabierz wprawy, a następny projekt będzie z pewnością lepszy i "sensowniejszy" :)

Goor

Nałogowiec

• "Goor" is male

Date of registration: 18 Mar 06

• Send private message

7

Monday, 1 June 2009, 22:13

36km/h? :D:D:D A wiesz jaka jest odległość między dwoma planetami? :D

A wiesz co to są jony? (w gimnazjum będziesz miał :) )

o elektromagnetyźmie dowiesz sie w zawodówce

a o rakiecie ? ?( pewnie jak kupisz swojemu dziecku, plastikową, ale tam nie ma silnika :E

NO CHYBA ŻE wpiszesz to wszystko w wikipedie (nie na raz, pojedynczo) poczytasz sobie co to jest jon, co to jest elektromagnetyzm, i jaki to ma z jonami związek, i co to jest silnik rakietowy, i wtedy zastanowisz sie nad tym jakie bzdury tutaj wypisałeś, i nie będziesz miał pretensji ze dosałeś ode mnie 1/10 :)

Pozdrawiam, miłej edukacji.

Sundown dazzling day
Gold through my eyes
But my eyes turned within
Only see
Starless and bible black

szymciu

Nowicjusz

• Send private message

8

Monday, 1 June 2009, 22:25

Goor.

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3918238 <- wiarygodniejsze od wikipedii nieprawdaż?

z tym 36km/h jest literówka i już ją poprawiam :D
W gimnazjum jest o jonach i o elektromagnetyzmie. Silnik jonowy/plazmowy to nie jest nowość.

Pomysł dopracuję. Choć chyba nie ma sensu skoro nie wprowadzą (oni - zarząd) 4 napędu. :] pomysł w miarę nietrafiony chyba, bo nie wziąłem pod uwagę braku zależności między poziomem napędu a zużyciem paliwa.
Cóż, następnym razem zaproponuję coś bardziej realnego.

• "Lord Kurczak" is male

Date of registration: 25 Jan 09

Occupation: uczeń

• Send private message

9

Tuesday, 2 June 2009, 8:11

Sam myślałem o zaprojektowaniu nowego napędu, ale powinien być do niego jakiś statek, który na nim lata, no i dopracuj trochę. Bez oceny, bo musiałaby być niska a chcę żeby projekt się przyjął. Dopracuj więc sam napęd, i dodaj jakiś statek latający na nim. Pozdrawiam.
P.S. Ostatnio dużo nowych forumowiczów debiutuje w dziale PiP o_o Oczywiście bez urazy szymciu ;)

szymciu

Nowicjusz

• Send private message

10

Tuesday, 2 June 2009, 16:34

nic do siebie nie biorę ;) a już zacząłem intensywnie myśleć nad dopracowaniem projektu.

gdzie mogę znaleźć przelicznik jednostek metrycznych na ogame'owe?

This post has been edited 1 times, last edit by "szymciu" (2 Jun 2009, 16:36)