You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

war4

Natchniony

• "war4" started this thread

Date of registration: 7 Mar 09

• Send private message

1

Tuesday, 24 March 2009, 1:25

Przeciwrakiety - upg.

Witam , patrzyłem za tym tematem ale niemogłem nigdzie znaleśc . Chciałem zapytac czy nikt z Was nie uważa ze przeciw rakieta powinna byc odpalana recznie w momencie kiedy zobaczymy nadlatujace RMP, a nie tak jak jest do tej pory ze same sie aktywuja? Rakieta Miedzy Planetarna leci troche czasu z punktu A do B i jest mozliwosc wychwycenia tego momentu aby skontrowac...Teraz w silosie wystarczy jednorazowo odplic duzo przeciwrakiet i mamy spokoj bo przewaznie koszty ataku nie sa adekwatne do profitów jakie mozna osiagnac atakiem RMP ... Mysle ze takie rozwiazanie dawało by zdecydowanie wieksze korzysci a atak rakietowy nabrałby nowego znaczenia w bataliach z bunkrami...

pozdrawiam
war4machine

Zbyt niska ocena (3.86), // Cyberdemon

wilu666

Forumowy As

• "wilu666" is male

Date of registration: 15 Aug 06

Zawód: Student

• Send private message

2

Tuesday, 24 March 2009, 2:11

no raczej sie to nie przyjmie... a nawet wogole...
RMP leci zbyt szybko... bynajmniej na speed uni na ktorym gram;p
PR jest czescia obrony i jezeli chcesz ja odpalac recznie to moze tez recznie chcialbys sterowac ogniem wyrzutni rakiet??:)

uni24 OFF
uni45 OFF
uni55 OFF
uni59 OFF
uni60 OFF

aschnu

Forumowy As

• "aschnu" is male

Date of registration: 31 May 05

Zawód: polska reprezentacja

• Send private message

3

Tuesday, 24 March 2009, 2:51

Przecież przeciw rakiety to przyszłościowy rodzaj dzisiejszej "Tarczy antyrakietowej". Czyli są wyposażone w systemy wczesnego ostrzegania i automatycznie startują w razie zagrożenia.

Zauważ, że przez twój pomysł bunkry nie miałyby żadnego znaczenia, bo po restarcie uni, myślę, ze znaleźliby się gracze, którzy wykorzystali by fakt braku obecności osób na ogame i zrównaliby z ziemia większość jak nie wszystkie bunkry. Wtedy nasuwa się pytanie, po co komu obrona?
Twoje konto zostało przygotowane do skasowania. Data skasowania: 2010-05-29 20:41:55
Wolność

-PiesWojny-

Potrójny As

• "-PiesWojny-" is male

Date of registration: 9 Mar 07

Zawód: złomowaniem

• Send private message

4

Tuesday, 24 March 2009, 3:06

mi się to podoba i sam o tym myslałem jeszcze z miech temu, moze i tarcza antyrakietowa ma systemy wczesnego ostrzegania ale mozna by zrobić tak by odpalenie rakiet trwało jakiś tam krótki czas ( powiedzmy ze trzeba uzbroić głowice) dopiero potem start rakiety MP z silosu (automatycznie po uzbrojeniu głowic) i sądzę takze że powinny być one sliniejsze bo tylko stratnie na tym ludzie wychodzą (waląc w bunkry). Kont. podczas zbrojenia głowic u agresora, obrońca otrzymuje np wiad że za tyle i tyle, rakiety zostaną wystrzelone, a także obrońca bedzie mógł wystrzelić przeciwrakiety, dodam takze że dzieki temu mozna by było wprowadzić nowe badanie dotyczące rakiet MP (rozwój głowic by były silniejsze i skracanie czasu zbrojenia ich).
Dla mnie pomysł świetny by był i autor tematu który mnie uprzedził otrzyma 10 za pomysł jeżeli jakoś bardziej upiekszy go w temacie ;p
palantunio:
na wstępie chciałem zaznaczyć, że ciągnąłem już dziś druta :E(Cyt.)

Cyberdemon

Mroczny sługa

• "Cyberdemon" is male

Date of registration: 18 Apr 06

• Send private message

5

Tuesday, 24 March 2009, 12:23

Patrząc na to czysto teoretycznie, przeciwrakiety nie muszą pokonywać ogromnych odległości, żeby przechwycić atak - wystarczy, że zrobią to w pobliżu orbity celu.

A od strony praktycznej: Nie po to się buduje obronę, żeby pilnować jej przed atakami tak samo, jak flotę. A tak to każdy posiadacz obrony nie miałby czasu nawet do toalety wyjść - przy małych odległościach lot RMP trwa nawet 30 sekund... Nie wspominam już nawet o speed uni... x_x

Czy kiedykolwiek próbowałeś niszczyc RMP duży bunkier? Gddybyś próbował, zwłaszcza w kilka, kilkanaście osób, to wiedziałbyś, że niezależnie od rozmiarów bunkra i tego, co zrobi obrońca to tylko kwestia czasu i cierpliowści atakujących, aż z bunkra zostaną same wióry... 8-/ Zysku z tego pewnie nie będzie, ale straty zadane przeciwnikowi i tak są nieporównywalnie większe niż koszty ataku.

Gdyby PR miały możliwość bronić odległych celów, to można by o czymś takim pomyśleć (już coś podobnego kiedyś zaproponowałem - Obrona antyrakietowa - usprawnienie przeciwrakiet ).

Ariel Szary

Legenda Ogame

• "Ariel Szary" is male

Date of registration: 3 Nov 05

Zawód: robie na drutach w skupie zlomu

• Send private message

6

Tuesday, 24 March 2009, 15:30

nie no zmiana podstawowych regul mechaniki gry
nie wchodzi w rachube,
bo czemuz mialoby to sluzyc :quasi:

jak juz, to mozliwosc recznego ustawienia obrony przed RMP innej kolonii,
ale jak napisano powyzej, przy odpowiedniej determinacji rakietierow
zadna obora nie utrzyma sie i musi legnac w gruzach.
polecam analize tematu: Top ataków rakietowych :P
Blog o OGAME - minęły 2 lata i koniec

ST = 103 / 119.178 %
PB: acs - 8.944 % / solo - 4.150 %
top 2 KFZ ~ top 11 CŁST

ProGamer

Berbeć

• "ProGamer" is male

Date of registration: 15 Mar 09

Zawód: Gry multiplayer

• Send private message

7

Thursday, 2 April 2009, 13:04

Jestem na nie. Bunkry budują głównie górnicy, dlatego że nie ma ich często przed kompem. Ręczne odpalanie rakiet zniszczyłoby im grę :E

GrAm 4 FuN

ziom12345

Forumowy As

• "ziom12345" is male

Date of registration: 15 Feb 09

• Send private message

8

Thursday, 2 April 2009, 13:35

Za bardzo utrudniło by to grę. Kogoś nie ma i po bunkrze. Rakiety za szybko latają.
Trzeba by jednocześnie zmniejszyć prędkość RMP i wprowadzić twój pomysł. Na razie 4/10
Uni63 ziom12345 TOP 1900 on
Uni55 ziom TOP 1000 off

sig by Lord Found and zAn

9

Thursday, 2 April 2009, 14:47

Quoted

aschnu napisał(a)
Przecież przeciw rakiety to przyszłościowy rodzaj dzisiejszej "Tarczy antyrakietowej". Czyli są wyposażone w systemy wczesnego ostrzegania i automatycznie startują w razie zagrożenia.

Zauważ, że przez twój pomysł bunkry nie miałyby żadnego znaczenia, bo po restarcie uni, myślę, ze znaleźliby się gracze, którzy wykorzystali by fakt braku obecności osób na ogame i zrównaliby z ziemia większość jak nie wszystkie bunkry. Wtedy nasuwa się pytanie, po co komu obrona?

Jak dostaniemy tą tarcze to i tak nie bedzie działało bo coś tam....

Co do pomysłu to RMP stały by się głównym narzędziem do niszczenia obrony i stało by się to zbyt dominujące.