You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum OGame.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Norson[E.P.]

Forumowy As

• "Norson[E.P.]" started this thread

Date of registration: 25 Nov 06

• Send private message

1

Thursday, 24 July 2008, 0:06

Próby moonowe- nowy sposób.

Chciałbym zaproponować pewnien wyjątek od regóły pushu stosowany tylko i wyłącznie w próbach munowych.
Pomysł zaproponowany przeze mnie jest nastepujący:

Gracz bez moona, słabszy i niżej w statystykach (zwany dalej gracz X) jest osobą, która bardzo chce mieć moona, lecz sytuacja w galaktyce lub/i stopień rozwoju nie pozwalają mu na to- mówiąc łopatologicznie: jest farmą lub/i jest za słaby żeby wyprodukować na tyle dużo lm'ów, by dotrzymać je na planecie bez zezłomowania ich przez innych graczy, np. mających już moony. Gracz silniejszy (niekoniecznie z moonem, zwany dalej gracz Y) produkuje na swojej planecie flote na próbe moonową dla gracza X. Flota ta zostaje wysłana na ZATRZYMAJ do gracza X. W tym celu konieczny jest oczywiście jeden sojusz lub BuddyLista. Następnie gracz Y atakuje gracza X i w ten sposób złomuje swoją własną flote. Złom zostaje zebrany przez gracza Y.
Do tej pory wszystko jest pięknie, ładnie i legalnie, jednak ja proponuję mały kroczek na przód: złom zbiera atakujący, w wyniku czego jego straty są zrekompensowane w 30%-tach (w przypadku uni60 w 60%-tach). Moj pomysl polega na tym, że obrońca, czyli nasz pan X, z własnej nieprzymuszonej woli i kieszeni, pokrywałby resztę strat poniesionych przez agresora, czyli 70%(normalne uni) i 40% (uni60) strat

Cała akcja musiałaby zostać uprzednio zgłoszona do GO danego uniwersum tutaj -> http://maile.ogame-team.pl gdzie dodane zostałoby jedno zgłoszenie- próby moonowej bez udziału floty obrońcy (nazwa tego zgłoszenia nie przychodzi mi do głowy, prosze o sugestie).
W zgłoszeniu podajemy oczywiście RW, nicki, koordynaty i miejsca w satystykach obu graczy jak też raporty ze zbiórki debrisu i ewentualnego dostarczenia go przez obrońcę na planete agresora. Proszę wybaczyć brak jakże pozytecznego tu screena ale to zwyczajnie przerasta moje możliwości :E

Odrobina teorii:

Quoted

4. Pushing

4.1. Jako pushing rozumiane są wszelkie transporty surowców od gracza z mniejszą liczbą punktów do gracza silniejszego punktowo. Tyczy się to także surowców uzyskanych poprzez wymuszenie.

- Wszelkie formy pushingu są zabronione, za wyjątkiem sytuacji opisanych w pkt 4.4 oraz 4.5.
- Przy pushu zawsze liczy się stan punktowy graczy w momencie dostarczenia surowców, w związku z czym gracze powinni tuż przed dolotem floty upewnić się, że sytuacja punktowa nie uległa zmianie.
- Każda wymiana surowców między graczami musi się mieścić w aktualnie obowiązujących przelicznikach handlowych, czyli widełkach od 2:1,5:1 do 4:2:1 (gdzie poszczególne cyfry oznaczają stosunek surowców: metal/kryształ/deuter).
- Pożyczki i premie są zabronione.
- Naruszanie zasady pushu celem nagrodzenia silniejszego gracza za zwycięstwo we wszelkiego rodzaju konkursach jest niedozwolone, chyba że Administracja postanowi inaczej.
- Handel musi zostać zakończony w przeciągu 24 godzin licząc od momentu dostarczenia surowców przez jednego z graczy.
- Jeśli otrzymałeś surowce od gracza słabszego od siebie, nie możesz ich zatrzymać. Należy zgłosić ten fakt do właściwego dla danego Universum Operatora Gry

Według mnie punkt #4 Zasad Gry jest zbyt ogólnikowy. Przecież chodzi o to, by silniejszy nie wymuszał dostaw surowców na graczu słabszym- w mojej koncepcji jest to sprawa dobrowolna- jeżeli chcesz mieć moona, płać za niego surowcami. Podstawowa przyczyna banowania za push tutaj nie zachodzi- agresor wychodzi w ogólnym rozrachunku na zero, więc nie ma mowy o żadnym bogaceniu się. Agresor poświęca swój czas i część floty, a jak wiadomo, nic w życiu nie jest za darmo.

PYTANIE: dlaczego złom zebrany zostaje przez agresora?
ODPOWIEDŹ: ponieważ obrońca użycza jedynie miejsca bitwy, nie tracąc przy tym nic. W przypadku kiedy na planecie znajduje sie obrona, transport surowców rekompensujących straty agresora jest uszczuplany o tyle, ile wyniosly straty w obronie. Wskazane jednak byłoby robienie prób na planecie bez obrony, co znacząco ułatwiłoby rozliczenie obrońca/ agresor.

Sytuacja ta pozwoliłaby obrońcy, czyli graczowi słabszemu, zaoszczędzić na próbach munowych, gdyż część strat agresora pojawiłaby się na polu zniszczeń i zostałaby przez niego zebrana.

PYTANIE: czy złom z próby może zebrać obrońca?
ODPOWIEDŹ:: tak, jednak w tym przypadku ma zastosowanie punkt 4.6 Zasad Gry:

Quoted

4.6. Wypożyczanie Recyklerów

- Wysyłanie surowców do silniejszego gracza po udzieleniu mu pomocy w postaci pożyczki recyklerów (zarówno przy zwykłej walce jak i przy podziale złomu po walce ACS) jest dozwolone pod warunkiem zachowania 48 godzin na zakończenie transakcji oraz wysłania odpowiedniego zgłoszenia do Operatora Gry. Brak zgłoszenia pożyczki recyklerów kwalifikuje gracza do blokady konta z powodu pushu.
- Zyskami z zezłomowanej floty można dzielić się dowolnie, o ile podział ten nie narusza zasady pushu. Wszelkie przejawy wspomagania takimi podziałami silniejszego konta kosztem słabszego będą traktowane jak push.

Spójrzmy na ostatnie zdanie: wspomaganie silniejszego konta kosztem słabszego tutaj jest akcją dobrowolną, więc nie ma mowy o pushu- słabsze konto nic nie traci, dlatego zebrany debris ostatecznie ląduje u agresora, posiadacza silniejszego konta.

Oto urywek rozmowy z GO uni60 na którym gram, Sharakiem:

Quoted

Buk_Frzehmokoncy: napisz prosze jakie widzisz lewe mozliwosci wykorzystania tego przepisu
Sharak: ja nie widzę żadnych lewych możliwości, niestety

DODAM, ŻE SHARAK DALEJ UWAŻA TEGO TYPU AKCJĘ ZA PUSH KARANY BANEM

Gdyby powyższa koncepcja została wprowadzona, mógłby to być jeden z elementów ożywiania starych uni- tam bowiem gracze początkujący sa osaczeni przez moony i de facto, nie maja szans na szybki rozwój gospodarczo- militarny. Dalej: tego typu sytuacje zależą od graczy z wyższego topu, co byłoby lekcją pokory i zwykłej ludzkiej życzliwości względem graczy z niższego TOP'u. Idąc tym tokiem rozumowania mamy więcej moonów, więcej zadowolonych graczy i dużo ciekawszą rozgrywkę, jaką jest ta niewątpliwie taktyczna gra.

Zapraszam do komentowania mojego pomysłu. Konstruktywna krytyka jest mile widziana, proszę o wskazywanie slabych i nielogicznych elementów tej koncepcji. Proszę również o zadawanie pytań- wszelkie niejasności z chęcią wyjaśnię.

This post has been edited 4 times, last edit by "Norson[E.P.]" (24 Jul 2008, 0:47)

Mililion

Najlepszy gracz Uni Barym

• "Mililion" is male

Date of registration: 12 Mar 06

Occupation: przyszłości

• Send private message

2

Thursday, 24 July 2008, 0:13

troche pozbawione sensu... skoro gracz X nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości floty żeby mieć z niej próbe to jak zrekompensuje straty gracza Y?

dajmy na to próba 20% szans... do pokrycia na zwykłym uni zostaje 70% z wartości floty czyli około 4,5kk surowców za które można zrobić próbę mniejszą, ale bez korzystania z tego pomysłu... zobaczmy też to nawet jeżeli gracza X nie stać na zrobienie floty to nie będzie go stać także na pokrycie kosztów.

Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

Graveir

Legenda Ogame

Date of registration: 7 Feb 08

• Send private message

3

Thursday, 24 July 2008, 0:16

Dobrnąłem do końca :)
Zacznę od czepiactwa

Quoted

pokrywałby resztę strat poniesionych przez agresora, czyli od 60-ciu (normalne uni) do 30-tu procent (uni60) strat[/b]

Po pierwsze, zwykły błąd, zamieniłeś % w stosunku do uniwersum. Ale co ważniejsze, mamy 2 speeduni (50 i 60) ale tylko na 60 jest podwójny debris - zatem do poprawy jest całość aż do tego miejsca.

Dalej - sugerowałbym, że zrobienie podstawki z krówek/pancków i rozbicie LMków/ CMków jest dla obu graczy korzystniejszą wersją, gdyż ani jeden nie musi rozwalać bunkra, ani drugi go tracić.

Temat powinien zawierać jakiś tekst o zmianie w ZG, bo sposób moonowania de facto nowy nie jest.

Jeśli chodzi o zgłaszanie całości go GO to myślę, że sensowniej jest zgłosić przed akcją, z zastrzeżeniem, iż po wykonaniu usługi gracz zgłaszający musi przedstawić wszystkie raporty z ataku, zbiórki i wysłania surowców wraz z godzinami.

Sam pomysł uważam za bardzo dobry, aczkolwiek, jeśli znajdziemy się w soju z kimś porządnym to można robić próby moonówe w 'trójkąciku', czyli na 3 kontach bez moonów produkowane są floty na 10% i 2 konta atakują jedno, dzielenie złomu na pół, produkcja lamek na jednym i znowu atak na kolejne i tak do skutku ;) Kiedyś coś takiego robiłem, skuteczna metoda jak nas nie stać na przygotowanie 20% próby ;)

No ale nie każdy ma dobrych zajomych na uni, zatem projekt popieram :) 10/10
4w5

~ 319 ~

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

4

Thursday, 24 July 2008, 0:19

Quoted

Mililion napisał(a)
troche pozbawione sensu... skoro gracz X nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości floty żeby mieć z niej próbe to jak zrekompensuje straty gracza Y?

dajmy na to próba 20% szans... do pokrycia na zwykłym uni zostaje 70% z wartości floty czyli około 4,5kk surowców za które można zrobić próbę mniejszą, ale bez korzystania z tego pomysłu... zobaczmy też to nawet jeżeli gracza X nie stać na zrobienie floty to nie będzie go stać także na pokrycie kosztów.

To propozycja przeciez nie dla graczy ledwo co zarejestrowanych na danym uni. Jezeli produkujesz lamki na probe nie majac muna, znacznie trudniej uniknac uwadze falangi niz transportujac surowke dla agresora na fsie dt'kami. Poza tym- nie napisalem ze proba musi byc z 20%. Pierwszy moon wazne zeby byl, w sytuacju otoczenia przez nie nawet skromne 4,5k srednicy cieszy oko.

Graveir:
zdanie bylo niekoniecznie logiczne, zmienilem na bardziej przejrzyste. O to chodzilo? ^^

This post has been edited 1 times, last edit by "Norson[E.P.]" (24 Jul 2008, 0:26)

michuK

Forumowy As

• "michuK" is male

Date of registration: 17 Sep 05

Occupation: skup makulatury

• Send private message

5

Thursday, 24 July 2008, 0:19

ja u siebie w soju mam problem troche inny, mianowicie nawet jakbym poprosił GO o możliwość pokrycia strat to i tak moi sojusznicy by tego nie przyjęli, po za tym jeśli jest sie farmą to raczej o moonie nie ma co mażyć, no chyba, że po 1-5% z tego co z nas zezłomują :D

mnie sie to podoba i nie jest wymagana zmiana kodu gry

10/10
michuK

Czy wiesz, że wystarczy 2,50 zł, żeby zapewnić
dziecku jeden ciepły posiłek?

Sygnatura skopiowana z portalu pajacyk.pl

This post has been edited 1 times, last edit by "michuK" (24 Jul 2008, 0:20)

Graveir

Legenda Ogame

• Send private message

6

Thursday, 24 July 2008, 0:34

Raczej o ilość złomu na poszczególnych uni, ale niech będzie jak jest.
Popraw jeszcze te końcówki boldowania bo nieestetycznie wyglądają no i czekam na ustosunkowanie się do reszty :P Bo dałem tę dychę w ciemno a poprawka tylko jedna ;)
4w5

~ 319 ~

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

7

Thursday, 24 July 2008, 0:58

Co do 20% i opcji niewypłacenia sie przez obronce: nigdzie nie napisalem ze musi to byc maksymalne prawdopodobienstwo. Moja koncepcja jest raczej stworzona dla 8-15% z czego obronca oddaje 70%- czyli nie tak duzo a moon powstaje mniej wiecej 6k pol srednicy.
Oczywiscie- proby na 1% szans powstania ksiezyca wypadaja tu raczej komicznie lecz mysle ze na poczatkowym etapie gry kazdy z nas oddalby wiele za taka opcje.
Idzmy dalej tym tropem:
- z 1 proby po 10% (3kk surowki wlozonej w zlom) obronca oddaje 70% czyli 2.1kk surowcow (stosunek 10:7)
- z 2 prob na ten sam % mamy stosunek 20:14
- z 3 prob mamy 30:21 czyli praktycznie jedna probe za darmo.

Nie oplaca sie? :>
A przeciez nie jest powiedziane ze ksiezyc powstanie z pierwszej proby...

This post has been edited 2 times, last edit by "Norson[E.P.]" (24 Jul 2008, 1:13)

Graveir

Legenda Ogame

• Send private message

8

Thursday, 24 July 2008, 1:07

Troszkę źle liczysz :P 1kk na 10% to musi być na PZ, a jest to tylko 30% ogółu, zatem kwota do oddania będzie wynosić około 3,3kk. Poza tym liczenie w ten sposób jest troszkę bez sensu bo nie wiadomo z czego się robi PM, LM czy MT np... W tym wypadku najpierw trzeba się umówić co oddać, zgłosić zamiar a potem co do okruszka powysyłać :]

Ale reasumując - stosunek przy 10% to 3,(3) do 1, przy zebraniu złomu przez agresora.

Nie mam siły już dzisiaj spamować, więc tylko edit do poniżej - ja bracie na filologi jestem :P
4w5

~ 319 ~

This post has been edited 1 times, last edit by "Graveir" (24 Jul 2008, 1:26)

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

9

Thursday, 24 July 2008, 1:11

z matematyki to ja zawsze bylem noga, masz do czynienia z humanista ^^
niemniej jednak wlasnie o oszczednosci mi sie rozchodzilo- glownie po to powstal ten pomysl; gracze z wysokiego TOP gdzie pakuja glownie we flote lub eko moga sobie pozwolic na szastanie surowcami, a mniej rozwinieci liccza kazdy grosik bo musza pakowac doslownie we wszystko.

JaBaal

Postępowy

• "JaBaal" is male

Date of registration: 6 Jun 08

• Send private message

10

Thursday, 24 July 2008, 8:34

A ja mam wątpliwość z innej beczki: Czy mechanizm gry pozwoli na zaatakowanie swojej własnej, stacjonującej floty?

Mililion

Najlepszy gracz Uni Barym

• "Mililion" is male

Date of registration: 12 Mar 06

Occupation: przyszłości

• Send private message

11

Thursday, 24 July 2008, 17:48

Quoted

JaBaal napisał(a)
A ja mam wątpliwość z innej beczki: Czy mechanizm gry pozwoli na zaatakowanie swojej własnej, stacjonującej floty?

tak pozwoli... jeżeli oczywiście będzie u kogoś innego na planecie bo swojej planety atakować się nie da :P

Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

12

Thursday, 24 July 2008, 19:11

Pochwalam pomysł. Sam w taki sposób zyskałem 2 moony na uni50. Kumpel wpadł na pomysł że będzie wykonywał takie próby, gdyż nie miał czasu floty pilnować. Oczywiście fakt ten nie został przekazany żadnemu GO, gdyż był w tamtym czasie jakieś 100 pozycji za mną, a po stracie floty jeszcze więcej:D

Po dokładnym przeanalizowaniu wychodzi na to że agresor tak i tak będzie stratny. Jak to? Po pierwsze zużyje setki tysięcy deutru na lot, a po drugie deuter z statków nie będzie zwracany w postaci PZ. Może autor miał cos innego na myśli z deutrem, ale tego nie jestem pewny. Trzeba go poprosić o głos w sprawie deutru.
EMERYTURKA

Alosza

Postępowy

• "Alosza" is male

Date of registration: 11 Nov 07

Occupation: szkoła

• Send private message

13

Thursday, 24 July 2008, 19:19

No niezły pomysł :P Ale raczej słabszemu graczu moon nie potrzebny tak szybko :-/ Ale za to że sie postarałeś nieźle to wymyśliłeś i wogulo dałem 10/10 =)
Moim celem jest być najlepszym :top1: ,więc gdy staniesz mi na drodze :stop: będe musiał Cię wyeliminować :lm: :roll: :ow:

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

14

Thursday, 24 July 2008, 20:12

Quoted

Po dokładnym przeanalizowaniu wychodzi na to że agresor tak i tak będzie stratny. Jak to? Po pierwsze zużyje setki tysięcy deutru na lot, a po drugie deuter z statków nie będzie zwracany w postaci PZ

Dobrze powiedziane. Na probie moonowej nie traci sie zbyt wiele paliwka, szczegolnie na tych mniejszych. Problem ten mozna zalatwic tak jak dzieje sie normalnie: obronca zostawia tyle paliwa do zrabowania, ile wynosi koszt przelotu. Dalej: jezli leci sie na lamki, uzywa sie statkow przeznaczonych do ich niszczenia, czyli krazkow. Atakujacy wychodzi bez szwanku. Poza tym, troche lipnie rozwalic sie o swoja wlasna flote, prawda? :E nikt by chyba tak nie zlamil, szczegolnie ze jak juz wspominalem, agresor jest graczem ze sporo wyzszym TOP.

Z tymi setkami tysiecy tez przesadziles, parenascie ukladow dalej przy standardowej probie to niewiele detki ^^

Co do deu ze strat- to powinna byc kwestia dogadania sie miedzy oboma stronami, jednak powtarzam- strat przy probie moonowej nie licze bo i nikt powazny tak nie lata.

This post has been edited 2 times, last edit by "Norson[E.P.]" (24 Jul 2008, 20:18)

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

15

Friday, 25 July 2008, 18:55

Quoted

..::forest::.. napisał(a)
6/10 pomysł nawet spoko ale tak jak wyżej pozbawiony sensu ^^

to sie kolega wypowiedzial... Skoro pozbawiony sensu- przy czym poraza calkowity brak argumentow- to dlaczego dales 6 lapek? tez jestes troche bez sensu? prosze o konstruktywna krytyke- tylko wtedy moge przekonac Ciebie i innych negatywnie nastawionych do swoich racji tudziez wyjasnic niescislosci/ zapytania/ szczegoly.

Damio

Ban Stały

• "Damio" is male
  • "Damio" has been banned

Date of registration: 16 Jul 08

• Send private message

16

Friday, 25 July 2008, 21:51

Pomysł fajny i powinni go wprowadzić (chociaż na 95% tego nie zrobią :? :
Ja osobiście uważam, że push jest wtedy gdy mocniejszy gracz żąda od gracza słabszego
surowców, cała reszta to utrudnianie innym gry.
Gracz słabszy, mimo, że straci tyle samo surowców jakby sam robił flotę
zaoszczędza dużo czasu i ma pewność, że flota przetrwa bezpiecznie do próby.
Daję 10/10 i oczekuję poprawienia punktu 4 w zasadach.

:fa: U14 - TOP 290 :fa:
:fa:

Almera

Fanatyk

Date of registration: 15 Jan 06

• Send private message

17

Saturday, 26 July 2008, 7:34

A ja mam radę dla graczy, którym ktoś chce robić próby moonowe niczym chytrus, w stylu: "zwrócisz mi koszty to ci zrobię". Silniejszego z definicji stać. A skąpcom mówimy NIE.

A rada brzmi: Zmieńcie Sojusz lub "kolegów" z OGame. :fgrin: 1/10

• "doktor koko" is male

Date of registration: 8 Nov 07

• Send private message

18

Saturday, 26 July 2008, 10:31

trochę skomplikowany pomysł o_o

w dodatku mało logiczny, jeżeli gracz X nie ma wystarczająco dużo surki żeby zrobić trochę LMów

to jak zrekompensuje straty graczowi Y ?(

wtedy może płaci tylko 70 % ale to i tak sporo... :P

wg mnie pomysł cienki i niewiele wnoszący do gry :]

1 ^^

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

19

Saturday, 26 July 2008, 14:45

Quoted

w dodatku mało logiczny, jeżeli gracz X nie ma wystarczająco dużo surki żeby zrobić trochę LMów to jak zrekompensuje straty graczowi Y

Zle mnie zrozumiales. Pomysl ten polega na pomocy slabszym graczom, ale nie tym co poczatkuja na uni, majacych np. 1k punktow. Slabszy gracz w moim rozumieniu posiada co najmniej te 20k punktow, jednak z powodu braku moona nie jest w stanie przechowac tylu surowcow / wybudowac tylu statkow w krotkiej jednostce czasu, wiec jest narazony na ataki graczy duzo lepszych- to nie problem wyliczyc zawrocone stacjonuj kiedy ma sie je na fali albo sciagnac flote z falangi puszczona na zbieraj...
Gracze lepsi sa w stanie zbudowac flote na probe munowa w ciagu kilku godzin i w tym samym dniu ja przeprowadzic, gracz slabiej rozwiniety potrzebuje na to kilka dni. W tym czasie jest narazony wlasnie na powyzsze: falange lepszych graczy. W momencie kiedy taki gracz otrzyma moona, jest mu o wiele latwiej ustrzegac sie przed atakami (chyba ze jest nupem :E ). Oprocz statkow, wazna jest tez przewozona na fsie surowka. Czy kiedy widzicie 100dt lecacych na stacjonuj razem z reszta floty nie myslicie o tym zeby puscic na nie kilka fal, jedna niszczaca a reszta farmiace? Wlasnie o takie zagrozenia mi sie rozchodzi.

Quoted

wg mnie pomysł cienki i niewiele wnoszący do gry

Niewiele wnoszacy powiadasz? I tutaj sie z Toba nie zgodze. Juz wyjasniam dlazego: slabszy gracz zyje w ciaglym strachu przed falanga, jest to oczywisty truizm i nie trzeba nikogo do tego przekonywac. WJednak kiedy posiada juz brzydala, sytuacja jest dla niego znacznie latwiejsza co niesie za soba szereg skutkow:

-wieksze checi do gry
-wiecej opcji ataku
-po ewentualnym zlomie, majac juz wczesniej moona, gracz jest duzo mniej chetny opuscic konto
-mniej opuszczonych kont -> wiecej aktywnych graczy -> zmniejszenie tempa wyludniania sie uniwersum
-wiecej moonow daje wiecej emocji, wiecej emocji to wieksza radosc z oszukania przeciwnika
-slabszy gracz nie jest juz bezbronna ofiara, moze organizowac podstawki itp., jednym slowem ze sciganego zmienia sie w mysliwego

Coz... jezeli to jest "niewiele", to naprawde masz kolego bardzo waski punkt widzenia.

Wiem komu bedzie taki pomysl przeszkadzac- tym, ktorzy sa przyzwyczajeni do latwych zdobyczy, do farmienia i zlomowania slabszych graczy z taka pewnoscia, jakby latali na idlerkow... Coz, mysle ze najwyzszy czas odrobine utrudnic zycie tym, ktorzy mysla ze wszystko, od surowcow po floty graczy slabszych im sie prawnie i w sposob oczywisty nalezy.

This post has been edited 3 times, last edit by "Norson[E.P.]" (26 Jul 2008, 14:58)

TroyeK

Zdobywca

• "TroyeK" is male

Date of registration: 10 Jan 06

• Send private message

20

Saturday, 26 July 2008, 17:11

Nie czytalem wszystkiego bo sie troche wszyscy rozpisali ale mi wszelkie ulatwienia dla slabszych graczy jaknajbardziej pasuja. zwlaszcza jesli chodzi o proby moonowe. Prawda jest taka ze gracz ktory na danym uni ma zamiar grac na powaznie a sam ma juz kilku znajomych z innych uni startuje na takim nowym uni od razu z kilkoma osobami ktore robia mu proby. Slabszy gracz ktory powiedzmy dopiero zaczyna przygoe na uni nie moze liczyc na taki luksus i musi czekac na zloma i szczescie albo przetapiac w probach swoja flote.
Wiec mimo ze Norsonek to lamiszcze :P :P :P to jego pomysl mi sie podoba ;)

Od paru chwil.....
Uni Mizar ]:-D
Uni Nekkar ]:-D
Rowerzyki i inne

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

21

Saturday, 26 July 2008, 17:27

Widzicie? Nawet taki nup sie ze mna zgadza :E
Troy na pw ci napisalem, odezwij sie w grze albo edytuj posta z kordami swoimi na NASZYM u60 :P

NoMercy

ex-mod PiP i DiD

• "NoMercy" is male

Date of registration: 26 Sep 05

• Send private message

22

Monday, 28 July 2008, 22:01

No okej, ale ...
Piszesz że gracz słabszy nie jest w stanie uzbierać odpowiedniej ilości floty na próbę... więc skąd on nagle weźmie surowców na pokrycie 70% strat agresora?
skoro floty nie upilnuje to surowców pewnie tak samo... a jesli jest w stanie nazbierać tyle surowców to spokojnie może sam sobie nazbierać na flotę potrzebna do próby

Sygna by "gitarzysta" u29

Mój sejczak na nadprzestrzennym <-- KLIK

Damio

Ban Stały

• "Damio" is male
  • "Damio" has been banned

Date of registration: 16 Jul 08

• Send private message

23

Monday, 28 July 2008, 22:35

Ale za to zyskuje czas, bo zamiast robić lm'a pare minut, ktoś lepszy może go zrobić w kilkanaście/kilkadziesiąt sekund

:fa: U14 - TOP 290 :fa:
:fa:

Norson[E.P.]

Forumowy As

• Send private message

24

Monday, 28 July 2008, 22:43

Przy probach na powiedzmy 10% (moon powstaje ok 6k pol czyli calkiem znosny) potrzeba 3kk surki, wezmy 70% tego co daje nam 2,1kk czyli prawie caly milion mniej do uzbierania- dzielac flote i takie tam latwiej uniknac zezlomowania. Powiesz pewno ze w takim razie sam moze zbudowac te lamki czy co tam chce- otoz, powtarzam po raz kolejny, silniejszy gracz uzycza STOCZNI wlasnie po to, zeby trwalo to krotka ilosc czasu. I... tyle :D
Jezeli masz kilkadziesiat k pktow to opcja oszczednosci jednak jest jak najbardziej pozadana, prawda? Jedna banieczka nie chodzi droga... Miec 1kk surki a nie miec go to razem 2kk :E